ГоловнаПолітика

"Прямий" канал намагаються рейдерськи захопити, - Порошенко про розслідування ДБР

Згідно з його заявою, понад три місяці Державне бюро розслідувань намагається тероризувати журналістів.

"Прямий" канал намагаються рейдерськи захопити, - Порошенко про розслідування ДБР
Петр Порошенко
Фото: eurosolidarity.org

Заступник голови Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов намагається захопити телеканал "Прямий". Про це заявив п’ятий президент України, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко під час брифінгу, повідомляє ТСН.

"Ми маємо справу зі спробою рейдерського захоплення "Прямого" каналу. Ініціатором цього є пан Портнов, заступник голови Адміністрації президента Януковича, учасник підготовки законів 16 січня. За його заявою, абсолютними припущеннями, які не мають нічого спільного з правдою, понад три місяці Державне бюро розслідувань робить спробу тероризувати журналістів", - наголосив він.

У Державне бюро розслідувань Петра Порошенка сьогодні викликали як свідка. Ідеться про справу щодо можливих незаконних дій під час продажу заводу "Кузня на Рибальському". Вже після допиту Порошенко повідомив - купівля і продаж заводу була без його участі.

Також Порошенко наголосив, що за часів його президентства діяла заборона на перевірку засобів масової інформації.

"Я не маю жодного стосунку до власності або до управління "Прямим" каналом. Але і я, і моя політична команда закликаємо журналістів і політиків стати на захист свободи слова в Україні. Ми не дозволимо, щоб повернення до часів Януковича призвело до того, щоби здійснювався в такий спосіб тиск на журналістів. Водночас ми будемо робити рішучі кроки, які протидіють вторгненню в інформаційний простір України ресурсів, засобів і інструментів впливу з боку країни-агресора", - запевнив політик.

Нагадаємо, раніше Труба заявив, що проти колишнього президента України Петра Порошенка відкрито 11 кримінальних проваджень. Перед цим експрезидент запевняв, що не фігурує в жодному з них.

До того глава Держбюро розслідувань Роман розповідав, що загалом прізвище експрезидента фігурує у восьми кримінальних провадженнях, які веде Державне бюро розслідувань. Він не уточнював, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми "Роттердам+", корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу "Кузня на Рибальському", телеканалу "Прямий" тощо. Сам політик вважав появу таких проваджень передвиборчою кампанією до Верховної Ради.

17 липня ДБР викликало Порошенка на допит, але політик не прийшов. За словами Труби, у кримінальному провадженні щодо "Кузні на Рибальському" допитали інших свідків, зокрема й Сергія Тігіпка, а також провели виїмки документів. Труба наголосив, що надалі ДБР має намір викликати повторно Порошенка на допит для проведення слідчих дій. Експрезидент, за словами керівника відомства, має бути зацікавлений у тому, щоб дати показання, аби слідство було неупередженим і повним.

Уранці 19 липня детективи НАБУ та САП провели обшуки у приміщеннях ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", зокрема в спортивному клубі "5 елемент" (пов'язують із Порошенком та Кононенком). У НАБУ додали, що слідча дія санкціонована і проводиться під час розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр., на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами. Як повідомлялося раніше, компанія "Богдан Моторс" отримала півмільярда гривень за таємними контрактами на закупівлю вантажних і санітарних автомобілів, зроблених на китайському шасі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram