Президент Володимир Зеленський доручив реалізувати проєкт "еМалятко" до 1 січня 2020 року.
Про це він заявив під час наради з питань реалізації комплексних електронних послуг, пов'язаних з народженням дитини та оформленням відповідних документів.
"Я з самого початку говорив, що йду в президенти, щоб спростити життя нашим громадянам. Цифровізація державних послуг або "Держава в смартфоні" є пріоритетом нашої команди. Особливо це стосується суспільно важливих і масових послуг, коли батьки змушені проходити бюрократичне пекло з немовлям на руках. Я доручаю реалізувати проєкт "еМалятко" до 1 січня 2020 року і готовий прибрати всі бар'єри", - цитує главу держави його прес-служба.
Радник президента України Михайло Федоров зазначив, що проєкт "еМалятко" - унікальний не тільки в Україні, але і в світі.
"Наш проєкт передбачає можливість отримати 10 послуг за однією заявою. Проєкт є дуже складним і комплексним, і ми з самого початку хочемо задати високі стандарти управління ним", - сказав він.
За словами Федотова, профільні центральні органи виконавчої влади до 7 серпня повинні підготувати галузеві плани і визначити керівників проєктів, а вже 9 серпня відбудеться обговорення спільного плану реалізації проєкту.
Проєкт "еМалятко" передбачає, що за однією заявою відразу в пологовому будинку можна буде отримати 10 держпослуг:
1) державна реєстрація народження дитини;
2) реєстрація місця проживання народженої дитини;
3) призначення допомоги під час народження дитини;
4) реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров'я;
5) реєстрація народженої дитини в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
6) отримання посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї;
7) походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;
8) визначення належності дитини до громадянства України;
9) присвоєння дитині унікального номеру запису в єдиному державному демографічному реєстрі;
10) призначення допомоги багатодітним сім'ям.
Реалізація електронного проєкту "еМалятко" передбачена указом президента України "Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних і юридичних осіб до електронних послуг" та передбачає зменшення кількості необхідних візитів з 11 до нуля, а кількості необхідних документів - з 37 до одного.
Реалізація ініціатив пройде за підтримки міжнародних проєктів, зокрема, програми EGAP (Швейцарська Конфедерація та Фонд Східна Європа), проєкту EGOV4Ukraine (ЄС, Естонія), Офісу реформ адміністративних послуг (Канада, проєкт EDGE) і проєкту EU4PAR (ЄС).
Раніше президент Володимир Зеленський доручив створити єдиний вебпортал електронних послуг.