Президент Володимир Зеленський ініціював новий законопроєкт щодо підтримки громадян і бізнесу через обмеження "червоної" зони карантину.
Документ, розміщений на сайті Ради, спрямований на підтримку застрахованих осіб у зв'язку із запровадженням на території окремих адміністративно-територіальних одиниць з метою запобігання поширенню COVID-19 обмежувальних протиепідемічних заходів, що призвели до тимчасового зупинення діяльності суб'єктів господарювання.
Законопроєкт передбачає виплати і з державного бюджету, і з місцевих бюджетів для ФОПів та найманих працівників, робота яких зупинилася під час локдауну з лютого 2021 року. Для отримання виплати людина має звернутися самостійно.
Перелік видів діяльності, на які поширяться виплати, має розроби уряд. Допомога застрахованим особам, передбачена цим Законом, надається у 2021 році одноразово.
Від держави передбачається допомога в розмірі 8000 гривень, а виплату з коштів місцевого бюджету мають визначити окремо органи місцевого самоврядування.
"Виплата допомоги застрахованим особам здійснюється на підставі заяви застрахованої особи, поданої нею в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Застрахована особа має право звернутися із заявою про виплату допомоги застрахованим особам протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19", - йдеться у проєкті.
Оновлено. Заступник голови фінансового комітету Ради, нардеп "Голосу" Ярослав Железняк надав LB.ua довідку щодо цього законопроєкту. Згідно з нею, допомога не надається у кількох випадках.
Для працівників не надається:
- роботодавець не нараховував ЄСВ до введення обмежувальних заходів;
- якщо вони працюють в роботодавця, основний КВЕД якого не відноситься до переліку;
- які працюють за сумісництвом;
- середня зарплата яких понад 30 тис грн.
ФОПам:
- які зареєстровані менше трьох місяців;
- які за попередній рік заплатили ЄСВ менше ніж за 6 місяців;
- якщо основний КВЕД не відноситиметься до переліку;
- якщо є ФОП і працівником одночасно;
Щоб отримати допомогу, треба подати заяву в електронній формі не пізніше 30 дня із дня введення на відповідній території обмежувальних заходів.Списки для виплат буде формувати Мінцифра і передавати їх до Пенсійного фонду, який і буде виплачувати. Виплата здійснюватиметься на банківський рахунок, який зазначить у заяві працівник.
Оновлення 16:38. У зауваженні до законопроєкту заступник голови фінкомітету вказав, що отримати допомогу може ФОП, який зареєстрований більше 3 місяців. Одночасно є вимога, що за минулий рік він мав сплатити ЄСВ не менш як за 6 місяців.
"Тобто дві вимоги не зістиковуються зі собою, бо ФОП, який зареєструвався у вересні 2020 року, сплатив тільки за 4 місяці 2020 року ЄСВ. Тому отримати допомогу зможуть тільки ФОП, які зареєструвалися не пізніше липня 2020", - заявив Железняк.
Він додав також, що за законопроєктом кошти будуть виплачуватися у межах виділених. Тобто, якщо 100 тис. людей подасть заяву, а з бюджету виділять тільки 80 млн грн, то допомогу отримає тільки кожен десятий.
За даними джерел LB.ua у ВР, позачергове засідання парламенту, де планують розглянути цей законопроєкт та інші законодавчі ініціативи, ймовірно відбудеться наступного тижня, у вівторок.
Нагадаємо, на сьогоднішньому засіданні уряду прем'єр-міністр повідомив, що фізичні-особи підприємці та працівники отримають грошові виплати та підтримку в якості компенсації від введенних обмежень "червоної" зони. Вони отримають по 8000 гривень, як це було під час зимового локдауну. Крім того, уряд очікує, що додаткові виплати здійснить місцева влада.