Європейський суд з прав людини у вівторок відхилив клопотання ультраправого кандидата в президенти Румунії Келіна Джорджеску про відновлення результатів скасованого першого туру виборів.
Про це пише Politico.
Суд у Страсбурзі відхилив позов, постановивши, що він "виходить за рамки застосування правила 39", яке стосується того, коли суд може видавати такі термінові накази.
Джорджеску також програв аналогічну справу у румунському апеляційному суді на початку цього місяця.
У листопаді 2024 року він переміг у першому турі виборів в Румунії. Проте результати цього туру скасував Конституційний суд країни за два дні до початку другого.
Джорджеску подав позов до ЄСПЛ з проханням відновити результати туру в якості тимчасового заходу. Нові вибори відбудуться 4 травня, а другий тур заплановано через два тижні, 18 травня. Політик заявив, що знову балотуватиметься і що він лідирує в опитуваннях.
- "Правило 39 Регламенту ЄСПЛ" – це норма, коли суд має право застосувати тимчасові забезпечувальні заходи щодо держав, які підписали Європейську конвенцію з прав людини. Ці заходи застосовуються лише у виняткових випадках, коли суд дійшов висновку, що заявник може мати серйозний ризик незворотної шкоди у разі, якщо захід не буде застосовано. Тобто це наказ певній країні негайно вжити заходів, котрі унеможливили б настання непоправних наслідків від порушення прав людини.
- Перемога незалежного кандидата Джорджеску стала неочікуваністю. Джорджеску – ультраправий проросійський політик, на користь якого в TikTok агітували близько 25 000 фейкових акаунтів.
- 28 листопада відбулося засідання Вищої ради оборони Румунії, на якій констатували факт втручань у президентські вибори у країні.
- Того ж дня Конституційний суд Румунії ухвалив рішення звернутися до Центральної виборчої комісії, аби вона перерахувала всі дійсні і недійсні бюлетені першого туру президентських виборів.
- Президент Румунії розсекретив документи щодо передвиборчої кампанії ультраправого кандидата Джорджеску.
- Документи розкривають, як платний контент на підтримку Джорджеску просувався на TikTok, не помічений як передвиборча агітація. Окремо розвідувальні служби повідомляють про приблизно 85 000 спроб злому з метою доступу до виборчих даних.