ГоловнаСвіт

The Times і BBC: у Росії деанонімізували особу стукача, який зробив понад 70 доносів

За даними російської служби BBC та антропологині, яка стала об'єктом переслідування, стукач "Анна" – це Іван з Єкатеринбурга. 

The Times і BBC: у Росії деанонімізували особу стукача, який зробив понад 70 доносів
Фото: EPA/UPG

У Росії за правління Володимира Путіна відродилася практика доносів, як за часів Йосипа Сталіна. Минулого тижня російська служба BBC повідомила про встановлення особи "серійного стукача", який вихвалявся тим, щоб у період з лютого по вересень 2023 зробив 1357 доносів до генпрокуратури, ФСБ, міністерства юстиції та інших структур, пише The Times.

Стукач прикривався ім'я Анни Коробкової – "патріотки", яка доносила на людей за "дискредитацію використання російської армії" – кримінального злочину у Росії. Про стукача з таким ім'ям писали не лише журналісти, а й антропологиня Олександра Архіпова – одна з постраждалих від доносу.

Архіпова під час телеефіру назвала війну війною, а не "спеціальною військовою операцією", після чого хтось звернувся до її роботодавця, московського вишу, з закликом звільнити її. Після цього Архіпова виїхала до Франції. 

У листопаді 2023 Коробкова похвалилася, що за "її" доносами, які тривають і зараз, шістьох людей звільнили з роботи, ще 15 притягнули до адміністративної відповідальності та оштрафували.

Привернула увагу особа стукача й лінгвіста Даніла Сорокіна. Він і Архіпова, проаналізувавши мову у 74 доносах, припустили, що стукачем є аж ніяк не "Анна", а колишній викладач коледжу в Єкатеринбурзі Іван Абатуров – палкий прихильник Йосипа Сталіна. За даними BBC, IP-адреса Абатурова і доносниці "Анни Коробкової" – одна і та сама. Сам він заперечує, що робив доноси від імені Коробкової.

Людина під ім'ям Анна Коробкова скаржилася на вчителів, науковців, професорів, правозахисників, медиків та юристів. Загалом таких доносів було понад 70. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram