У Відні пройшло засідання Постійної ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).
Ця зустріч членів є першою в 2022 році. Протягом року в ОБСЄ головуватиме Польща, йдеться в Twitter організації.
![](https://i.lb.ua/026/62/61dfefa680b50.jpeg)
![Засідання ради ОБСЄ](https://i.lb.ua/006/42/61dfef92eef46.jpeg)
Членами ОБСЄ є 57 держав. Метою організації є розвʼязання військово-політичних, економічних та безпекових питань.
![](https://i.lb.ua/020/20/61dffd0545f31.jpeg)
![](https://i.lb.ua/049/49/61dffd22a231c.jpeg)
Оновлено. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що в ОБСЄ "пролунала консолідована міжнародна підтримка України" та "права держав вільно обирати, частиною якої організації чи союзного договору бути".
Фактично це засідання є третім раундом перемовин із Росією щодо деескалації напруженості довкола і в Україні. Сама Україна вперше бере в цих переговорах участь, адже саміт Росія-США 10 січня і засідання Ради НАТО-РФ українських представників не передбачали. Однак і Штати, і Альянс узгоджували з Україною позиції перед розмовами з росіянами.
Кремль вимагає юридичних гарантій, що держави Східної Європи ніколи не зможуть стати членами Альянсу. При цьому перемовник від Росії на саміті з США Сергій Рябков прямим текстом висунув вимогу ніколи не долучати до НАТО саме Україну. НАТО офіційно відкидає цю вимогу.
Окрім цього, Кремль хоче зменшення кількості натівського озброєння в Європі.
Масштаби військових навчань і кількість техніки на континенті – те, що США і НАТО готові обговорювати, однак і Альянс загалом, і його країни-члени окремо відкидають можливість того, що Росія може диктувати, кого брати чи не брати до блоку. Вони наголошують: НАТО буде продовжувати політику відкритих дверей, а щодо України – тільки сама держава та 30 країн-членів блоку в праві вирішувати, чи долучати її до Альянсу.