Уранці 24 жовтня невідомі військові сили взяли в облогу будинок прем’єр-міністра Судану Абдалли Гамдока і помістили його під домашній арешт.
Про це повідомляє Al Jazeera з посиланням на телеканал Al Hadath.
Зазначається, що арешт Гамдока стався незабаром після того, як військові Судану заарештували кількох цивільних чиновників, включаючи міністрів кабінету міністрів, радника прем'єр-міністра з питань ЗМІ та члена правлячої Суверенної ради країни.
За повідомленням кореспондента Al Jazeera зі столиці Хартума, "доступ до телекомунікацій обмежений" у країні, "тому отримати інформацію про те, що відбувається, дуже важко".
Вранці 25 жовтня Agence France-Press повідомило, що демонстранти перекрили дороги Хартума на знак протестів у Судані.
This is what sets #Sudan 🇸🇩 apart from earlier military coups, such as in Mali or Guinea. The pro-democracy movement is strong here and anti-coup resistance is taking place from the very first hour.#SudanCoup https://t.co/qQqzg85dxv
— Thomas van Linge (@ThomasVLinge) October 25, 2021
#Sudan 🇸🇩: hundreds of people are out in al-Kalakla suburb in SW #Khartoum to protest the military coup. #SudanCoup#لا_للانقلاب_العسكري
— Thomas van Linge (@ThomasVLinge) October 25, 2021
Source: https://t.co/b1fFrO5CNF pic.twitter.com/fpssT9GvPw
Місяць тому ЗМІ повідомили про спробу державного перевороту в Судані. Заколотники намагалися захопити державні установи в Хартумі, але їх вдалося зупинити.
Багаторічний президент Судану Аль-Башир пішов у відставку в 2019 році на фоні наймасовіших протестів за всю історію його правління, що почалися у відповідь на триразове підвищення цін на хліб і скорочення субсидій.
Після повалення його режиму була сформована перехідна адміністрація з військових та цивільних осіб. Її завдання – створити умови для переходу країни до нормального функціонування.
Республіка Судан розташована на північному сході Африки, на півдні від Єгипту.