Балтійські країни Європейського Союзу відкинули пропозицію Німеччини і Франції відновити офіційні зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним, при цьому одна з держав порівняла це зі спробою відмовити ведмедя від крадіжки меду, пише The Economic Times.
Лідери країн тільки "вивчають формат та умови діалогу з Росією", але про якісь зустрічі на найвищому рівні з Путіним не йдеться. Як зазначає Bloomberg, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будуть розроблені формати та умови для переговорів з Росією, але не на рівні лідерів.
Пропозицію про саміти з Путіним вилучили з остаточного комюніке.
"Ми повинні мати справи з Росією, але дуже обережно ставитися до істинних намірів режиму Путіна. Поки ми не бачимо радикальних змін у моделі поведінки Росії", - заявив президент Литви Гітнас Науседа.
Він додав, що без позитивних змін у поведінці Росії взаємодія з цієї країною матиме погані сигнали.
"Мені здається, що ми намагаємося покликати ведмедя, щоб зберегти горщик з медом", - зазначив президент Литви.
Естонія і Латвія також висловили занепокоєння зв'язками з Росією на тлі війни в України та окупації Криму.
"Просто зараз, якщо плани реалізуються так, як пропонується, Росія розв'язала війну на Донбасі, анексувала Крим, а Європа потискає плечима і продовжує вести діалог", - заявив прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш.
Його колега, прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас сказала, що "наша розвідка повідомляє, що наші санкції працюють, і Європейський Союз має бути більш терплячим".
Із пропозицією відновити прямий діалог із Путіним виступили Німеччина і Франція. В Кремлі на це відреагували позитивно, і сказали, що Брюсселю з Москвою потрібен діалог.
Це не підтримала Польша і країни Балтії, Україна ж назвала повернення Путіна за стіл переговорів з лідерами ЄС небезпечним і безпідставним. Проти також виступив прем'єр Нідерландів.
Рушіями перемовин із Росією стали президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель. Макрон сказав, що "цей діалог є необхідним для стабільності на Європейському континенті".