Президент США Джо Байден підписав низку указів, метою яких є боротьба з кліматичними змінами.
Як повідомляє "Голос Америки", йдеться, зокрема, про припинення укладання нових договорів на оренду федеральних земель для видобутку нафти і газу і скорочення субсидій на викопне паливо.
Байден доручив Міністерству внутрішніх справ призупинити укладання нових договорів на видобуток нафти і газу на федеральних землях і в прибережних водах, а також проаналізувати вплив програми на клімат і платників податків.
Новий президент США прагне подвоїти обсяг виробництва відновлюваної енергії за рахунок морського вітру до 2030 року і забезпечити консервацію 30% федеральних земель і вод в інтересах захисту навколишнього середовища.
Укази зачіпають великі ділянки суші (переважно в західних штатах), а також Мексиканську затоку. На них в сукупності припадає близько чверті видобутку нафти і газу в країні.
Ініціатива Байдена вже викликала критику з боку штатів, в економіці яких доходи від буріння відіграють велику роль. Великі нафтові компанії стверджують, що ці кроки обійдуться країні в мільйони робочих місць і мільярди доларів.
Критикують Байдена і у власній партії, але за надмірну консервативність. Ліберали з Демократичної партії вимагають більш рішучих дій по боротьбі з кліматичними змінами. Лідер сенатської більшості Чак Шумер закликав Байдена оголосити надзвичайний стан в країні в зв'язку з цією проблемою, що дозволило б президентові задіяти додаткові ресурси для досягнення поставлених цілей.
У нових указах також повідомляється, що адміністрація планує провести міжнародний кліматичний саміт у День Землі (22 квітня), створити нові посади і міжвідомчу цільову групу з питань зміни клімату, а також збільшити державні закупівлі "зеленої" енергії і електричних транспортних засобів, стимулювати науково-технічні розробки і надавати допомогу громадам, які найбільше постраждали від промислового забруднення.
Укази Байдена різко контрастують з політикою його попередника Дональда Трампа, який прагнув максимізувати видобуток нафти, газу і вугілля в США за рахунок скасування нормативних обмежень і пом'якшення екологічних стандартів.