Ув'язнених жінок, які побажали б долучитися до ЗСУ, зараз немає.
Про це розповів міністр юстиції України Денис Малюська.
"Знову ж таки, у нас немає в законі обмежень щодо того, що це будуть чоловіки чи жінки. Теоретично така можливість є, але поки що попиту в Збройних силах на мобілізацію жінок немає", – розповів Малюська.
Міністр зазначив, що не може назвати кількість ув'язнених в Україні жінок, але їх не багато.
“По-перше, і злочини вони тяжкі набагато рідше скоюють, а по-друге, знову ж таки, суди не так часто дають тяжкі покарання, тобто покарання, пов’язані з позбавленням волі", – пояснив Денис Малюська.
Міністр юстиції додав, що станом на сьогодні 4,5 тис. увʼязнених подали заяви на проходження військової служби. Пройшли військово-лікарську комісію і є придатними 4 тис. з них.
Малюська розповів, що до лав ЗСУ приєдналися 650 людей з місць відбування покарань.
Що відомо про мобілізацію засуджених
-
21 травня Хмельницький міськрайонний суд звільнив від відбування покарання перших двох ув’язнених, які висловили бажання мобілізуватися, а вже наступного дня усі 50 клопотань про умовно-дострокове звільнення засуджених, які висловили бажання мобілізуватися.
-
Станом на 21 травня надійшло понад 3000 заяв на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для участі в обороні України.
-
Перед тим, 8 травня був ухвалений закон, який передбачає добровільну мобілізацію окремих категорій ув‘язнених.
-
Не зможуть мобілізуватися вбивці двох і більше людей, ґвалтівники, люди, які вчинили злочини проти основ національної безпеки (зокрема державні зрадники), деякі топкорупціонери (але не всі).
-
Ув'язнені, які висловлять бажання бути мобілізованими, зможуть піти служити після рішення суду та проходження ВЛК.
-
Для всіх інших, хто потенційно може бути мобілізований, діє однакова умова – до завершення терміну їх покарання має залишитися не більше трьох років.
-
За даними Мін'юсту, таким чином можна було б мобілізувати від 10 до 20 тисяч засуджених.