Комітет національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради 19 березня розглянув ще 660 правок і дійшов до змін щодо відстрочки від призову під час мобілізації.
Як повідомила народна депутатка Ірина Фріз, із цієї теми є декілька сотень правок різних авторів. Тож комітет ухвалив рішення про підготовку загальних комітетських правок, які б враховували попередні рішення за цими напрямками.
Правки стосуються відстрочки для військовозобов’язаних:
- органів державної влади;
- органів місцевого самоврядування;
- осіб з інвалідністю;
- тих осіб, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей до 18 років;
- тих, хто утримує дитину одноосібно, якщо другий з батьків помер, позбавлений батьківських прав, зник безвісті, постійно перебуває закордоном;
- опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які виховують дитину з інвалідністю до 18 років;
- зайнятих постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком),
- дитиною, а також своїми батьками чи дружини (чоловіка);
- членів сімей І та ІІ ступеня спорідненості, які зайняті постійним доглядом за особами І чи ІІ групи інвалідності у разі відсутності інших;
- науковців та працівників закладів вищої та передвищої освіти;
- тих, чиї родичі зникли безвісти;
- тих, чиї близькі родичі загинули;
- звільнених із полону.
"Всі ці пропозиції після обговорення з авторами та напрацювання компромісної редакції можна звести у правках комітету, щоб не затягувати розгляд законопроекту вже в залі Верховної Ради України", - додала Фріз.
Наразі комітет підтримав:
- можливість для громадян, які самостійно прибули до ТЦК СП з відношенням від конкретних військових частин здійснювати військову службу після навчання в цих частинах;
- електронний кабінет як право, а не обов’язок;
- відхилення електронних повісток;
- нову редакцію щодо громад із постійним населенням до 10 тисяч осіб у частині покладання повноважень щодо оповіщення та заходів мобілізації на районні держадміністрації, а не на старост.
Минулого тижня оборонний комітет Ради підтримав виключення норми про блокування рахунків з законопроєкту про мобілізацію. Наступного дня скасував своє засідання.Загалом правок до мобілізаційного законопроєкту до другого читання подали близько 4100. Детальніше про майбутній закон та ідею депутатів мобілізовувати колишніх в'язнів читайте в нашому матеріалі "Засуджених — на фронт. Новий законопроєкт".