Реальний термін ув’язнення отримав настоятель храму Дніпропетровської єпархії УПЦ (МП), який підтримав агресивну війну проти України, закликав вірян виїжджати до росії або на окуповані територіі і допомагати військовим країни-агресорки.
Про це повідомили в Службі безпеки України.
"Під час проповідей він виправдовував повномасштабне вторгнення рф та захоплення частини території України. Також у ході особистих розмов з прихожанами клірик переконував їх виїжджати до росії або в тимчасово окуповані регіони нашої держави, щоб допомагати рашистам", – йдеться у повідомленні.
Також протоієрей очікував на захоплення Дніпропетровщини, про що неодноразово висловлювався під час спілкування з місцевими жителями.
"Співробітники СБУ задокументували злочини фігуранта, і у вересні 2022 року затримали його у власному помешканні. При обшуках у затриманого вилучили мобільні телефони, які він використовував для нав’язування кремлівської пропаганди", – повідомили у Службі безпеки.
Експертизи підтвердили факти підривної діяльності клірика на користь країни-агресора.
На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії РФ проти України, глорифікації її учасників і призначив йому 5 років тюрми.
Вирок суду набув законної сили.
- Нещодавно настоятель храму УПЦ (МП) на Вінничині отримав 2 роки тюрми за виправдовування агресії РФ. На сторінках власного Телеграм-каналу він називав збройну агресію РФ “громадянською війною” в Україні та вихваляв терористів Захарченка, Гіві та Моторолу. Такий термін отримав за те, що співпрацював із слідством.
- Крім того, підозру оголосили клірику УПЦ (МП), який разом із Шарієм організував провокації у Києво-Печерській лаврі. Чоловік організовував штучні заворушення у лаврі і знімав відео, які підхоплювали ворожі ЗМІ.
- Від початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки України відкрила щонайменше сім кримінальних проваджень проти священнослужителів проросійської УПЦ. Найбільше кримінальних проваджень відкрили через колабораційну діяльність.