Верховна Рада на засіданні 16 листопада ухвалила рішення про перейменування міста Новоград-Волинський у Житомирській області на Звягель, а Новоград-Волинського району – на Звягельський район.
За відповідні постанови 8179 та 8180 проголосували 260 та 266 депутатів, передає кореспондент LB.
У постанові про перейменування міста Новоград-Волинський Новоград-Волинського району Житомирської області зазначено, що Житомирська обласна рада звернулась до Верховної Ради України з поданням про перейменування міста на місто Звягель.
“Перейменування міста Новоград-Волинський ініційовано його жителями з метою повернення населеному пункту його історичної назви – Звягель. Відповідно до матеріалів, наданих Житомирською обласною радою, вказаний населений пункт вперше згадується в письмовій згадці 13 ст. як Возвягель, пізніше з 15 ст. місто мало назву Звягель. У 1793 році після другого розділу Речі Посполитої населений пункт перейшов під управління Російської імперії та був перейменований на місто Новоград-Волинський”, – зазначено у пояснювальній записці.
Питання про перейменування міста Новоград-Волинський було підтримане більшістю жителів населеного пункту, які взяли участь у громадських слуханнях, погоджено відповідно до законодавства Новоград-Волинською міською та Житомирською обласною радами.
Нагадаємо, на Житомирщині перейменували вулицю, названу на честь єдинороски Терешкової.
Місто Новоград-Волинський Житомирської області перейменували на Звягель
Про це повідомив у Facebook народний депутат Віталій Безгін.
“Новоград-Волинський всьо! Тепер офіційно – Звягель”, – йдеться у повідомленні.
Місто було перейменоване за ініціативою його жителів, які хотіли повернути йому історичну назву – Звягель.
Також перейменований Новоград-Волинський район
Нардеп Олексій Гончаренко опублікував постанову Верховної Ради у телеграм.
"Перейменування міста Новоград-Волинський було ініційовано його жителями з метою повернення населеному пункту його історичної назви "Звягель". Новоград-Волинський район також перейменований на Звягельський. Важливе рішення, як частина деколонізації: позбавляємося залишків російської імперії, яка намагалася стерти українську ідентичність", – пише Гончаренко.
За відповідні постанови #8179 та #8180 проголосувало 260 депутатів.