ГоловнаСуспільствоВійна

У Дії зареєстровано 195 тис. заяв щодо пошкодження майна через війну

Як мінімум 540 тис. мешканців втратили житло або зазнавали збитків.

У Дії зареєстровано 195 тис. заяв щодо пошкодження майна через війну
Мстислав Банік
Фото: LB.ua

Як мінімум 540 тис. мешканців втратили житло або зазнавали збитків через воєнну агресію. У майбутньому Дія буде механізмом зв’язку місцевої влади з громадянами для відшкодування та відбудови майна. Кількість громадян, які реєструються в додатку, постійно зростає. Наразі це вже 17 млн унікальних користувачів.

Про це на брифінгу повідомив керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік, передає кореспондент LB.ua.

"У Дії ми вже маємо 17,5 млн унікальних користувачів. Для розуміння: до 24 лютого в нас було 16,5 млн користувачів. Мільйон приросту здається великою цифрою, але це нормальна цифра для Дії… Але, безумовно, люди за цей час знайшли в додатку для себе нові сервіси, які були їм корисні", - сказав він.

Він наголосив, що 505 тис. людей вже зареєструвалися в Дії як внутрішньо переміщені особи. Продовжується реєстрація в застосунку пошкодженого майна.

Support LB.ua

"Наразі зареєстровано вже 195 тис. заяв. На цю кількість заяв припадає 540 тис. мешканців. Це доволі велика кількість людей, які втратили домівки. Особливість цієї послуги полягає в тому, що заява через Дію не дає можливості одразу отримати кошти на відновлення майна. Але це інформація, з якою далі буде працювати Міністерство інформації, органи місцевого самоврядування. Дуже важливо, що Дія стає інструментом контакту з людьми, щоб з ними можна було зв’язатися. Оскільки багато людей ще не знаходяться в населених пунктах, де є їхнє пошкоджене майно", - зазначив Банік.

Він також нагадав, що нещодавно в Дії запустили послугу щодо отримання статусу безробітного.

"Всі розуміють причини цього… Ми вже маємо 180 тис. заяв, які подані на отримання статусу безробітного", - додав Банік.

Нагадаємо, повідомити про пошкоджене житло замість українців у Дії можуть також нотаріуси.Також у застосунку можна оформити статус переселенця та щомісячні виплати.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram