В Україні за 2019 рік кількість дітей, які стали жертвами злочинів, сягнула 6 тис. осіб. Про це сказано в пресцентрі Офісу генпрокурора.
Крім того, торік в Україні було зареєстровано близько 12 тис. кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом, і дітей, які постраждали від насильницьких дій.
Офіс генерального прокурора ініціює процес створення повноцінної системи ювенальної юстиції в Україні, яка змогла б охопити і дітей-правопорушників, і дітей-жертв або свідків.
"Ми всі повинні розуміти специфіку роботи з неповнолітніми. Необхідно враховувати дитячу психологію і дитяче сприйняття, а підходи на всіх етапах повинні відрізнятися від тих, які існують в роботі з повнолітніми злочинцями та потерпілими. І найголовніше: якщо мова про дитину-жертву, то ми всі повинні мінімізувати стресові ситуації, тому що навіть судовий процес може стати стресом, іноді і невиправним", - зазначив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.
Крім того, під час зустрічі з керівництвом Нацполіції Мамедов обговорив можливість запровадження нових підходів до допиту потерпілих дітей і свідків за принципом "одного разу".
Це принцип американського Children's Justice Centre: допит дитини може проводитися тільки один раз, однією стороною процесу - слідчим суддею або слідчим, на одному етапі - досудового розслідування.
Нагадаємо, 15 січня повідомляли, що Кабмін має намір посилити відповідальність за залучення дітей до злочину. Відповідні злочини каратимуться позбавленням волі на термін від 10 до 15 років.