ГоловнаПолітика

Маркарова: наша мета – запровадження вичерпних секторальних санкцій проти всієї російської банківської системи

Також слід ввести повні санкції проти “Росатому” та його мережі, а також російського ВПК.

Маркарова: наша мета – запровадження вичерпних секторальних санкцій проти всієї російської банківської системи
Оксана Маркарова
Фото: facebook/Оксана Маркарова

Санкції США проти Газпромбанку та інших фінустанов Росії суттєво обмежують можливість Росії продовжувати війну. Також це звужує коло тих, хто готовий співпрацювати з Росією через загрозу вторинних санкцій з боку США.

Про це розповіла пані посол України в США Оксана Маркарова, передає Укрінформ.

“Для перемоги Україні потрібно більше зброї на полі бою, а також більше санкцій проти Росії, які зменшать її доходи та унеможливлять відновлення її спроможностей. Серед великої кількості обмежень у різних секторах, над якими ми працюємо, саме санкції щодо фінансового й енергетичного секторів мають найбільший вплив на Росію”, – розповіла пані посол.

Оксана Маркарова нагадала, що російські банки дають можливість Кремлю здійснювати розрахунки не лише всередині країни, а й на ТОТ України. Також вони дозволяють Росії продавати свою сировину та купувати багато продукції й запчастин, щоб забезпечувати війну. Отже, банки є “кровоносною системою” економіки.

Пані посол наголосила, що Україна постійно взаємодіє з американськими партнерами щодо розширення обмежень проти ключових банківських установ Росії.

Support LB.ua

“Наша мета – запровадження вичерпних секторальних санкцій проти всієї російської банківської системи”, – наголосила Маркарова, і запевнила, що наразі залишається значний незадіяний потенціал для економічного й фінансового тиску на росіян.

“Станом на зараз санкції введені проти 118 російських банків, а в РФ, відповідно до даних центробанку, загалом 317 діючих банків. Відповідно, ми дякуємо США за це потужне рішення й продовжуємо працювати над тим, щоби були введені обмеження проти 199 інших, поки що несанкціонованих банків”, – пояснила Маркарова.

Серед інших пріоритетів – продовження тиску щодо встановлення цінових обмежень на російську нафту та введення санкцій проти тіньового флоту Росії. Обмеження також мають стосуватися покупців таких ресурсів, оскільки бажано повне витіснення російської нафти та газу з глобальних ринків.

Крім того, слід продовжувати тиск на російський ВПК з головним акцентом на блокування поставок західних компонентів у Росії, також зазнати суттєвих обмежень має російський ядерний сектор. Зокрема, йдеться про введення повних санкцій проти “Росатому” та його мережі. 

  • США ввели нові санкції проти Росії – цього разу у переліку опинилася низка банків і держпосадовців із Центробанку. Санкції торкнулися, зокрема, Газпромбанку і його філій в інших країнах.

  • Російські банки і посадовці Росії, що потрапили під нові санкції США, допомагали Росії тримати зв’язок із FATF і були основним каналами для розрахунків.
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram