Українська влада вважає за необхідне ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, що дасть змогу посилити тиск на Росію, зокрема на відповідальність за воєнні злочини Кремля, йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента.
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра та Генеральний прокурор України Андрій Костін провели міжвідомчу нараду щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Обговорили необхідність ратифікації Римського статуту для збільшення зусиль України з притягнення до відповідальності російських злочинців, зміцнення дипломатичної позиції України, а також виконання євроінтеграційних і двосторонніх домовленостей.
"Учасники досягли згоди щодо відсутності ризиків, пов’язаних із ратифікацією: Україна вже визнала юрисдикцію суду", — зазначають у пресслужбі Офісу президента.
Міжнародний кримінальний суд доповнює національні системи кримінального правосуддя і приймає справи лише тоді, коли національні суди держави не можуть або не хочуть забезпечувати відповідальність за певні злочини.
- 20 січня 2000 року Україна підписала Римський статут, однак навіть 23 роки по тому досі його не ратифікувала.
- Наразі представники України активно заявляють про необхідність реформування Римського статуту, зокрема, щодо притягнення до відповідальності за вчинення злочину агресії. Проте вимагати у держав-учасниць щось змінювати та при цьому відмовлятись стати їхнім повноправним партнером здається дещо непослідовним.
- У 2022 році Європейський Союз закликав Україну якнайшвидше виконати зобов'язання щодо ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).