Парламентський комітет з питань міжнародної політики цього тижня схвалив документ про Пріоритети міжпарламентської співпраці на 2020 рік, який передбачає політичну підтримку і взаємодію в питаннях безпеки.
Це, зокрема, консолідація політико-дипломатичного тиску на країну-агресора Росію, збереження санкцій проти РФ, донесення актуальної інформації про ситуацію на окупованих територіях і запрошення іноземних парламентаріїв на лінію розмежування, а також організація їхніх зустрічей з переселенцями і звільненими політв'язнями. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила народна депутатка від "Слуги народу", голова комітету з міжнародної політики і міжпарламентської співпраці Єлизавета Ясько.
Також документ передбачає налагодження і створення нових економічних зв'язків, просування іміджу України за кордоном і культурну співпрацю, зокрема, у спростуванні фейків антиукраїнської пропаганди і стереотипів.
Схвалені пріоритети також спрямовані на відкриття нових напрямів співпраці з країнами, які розміщені за межами Європи і Північної Америки в сфері "нової економіки".
"Проактивна позиція на міжнародних майданчиках, у тому числі парламентських асамблеях, міжнародних організаціях і в двосторонніх відносинах з метою захисту національних інтересів України, припинення збройної агресії Росії проти України, деокупацію АР Крим, Севастополя, ОРДЛО на умовах збереження суверенітету України і зовнішньополітичного курсу на отримання членства в ЄС і НАТО", - додала про пріоритети нардепка.
Нагадаємо, Єлизавета Ясько очолила парламентський комітет з міжнародної політики і міжпарламентської співпраці після секс-скандалу з попереднім головою Богданом Яременком.
Ясько стала кандидатом на посаду голови комітету від "Слуги народу", незважаючи на те, що програла внутрішні праймеріз.