ГоловнаПолітика

Лише один нардеп наполягає на своїх поправках до банківського законопроєкту, - Железняк

"Таким чином, фінальна таблиця вийде в 72 рази меншою за оригінал - приблизно 230 поправок".

Лише один нардеп наполягає на своїх поправках до банківського законопроєкту, - Железняк
Фото: goloszmin.org

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що з-поміж авторів більш ніж 16 тис. поправок до банківського законопроєкту лише один нардеп наполягає на розгляді своїх поправок.

Про це він повідомив у фейсбуці.

"Отже, банківський закон і скорочена процедура. З-поміж авторів усіх 16 586 правок у визначений термін подали позицію про наполягання на своїх поправках лише ... один народний депутат. Пані Гриб (Вікторія Гриб, - ред.) щодо своєї однієї правки. Всі інші забули або не наполягали", - написав Железняк.

"Нагадаю, що голосування за спецпроцедурою відбулося в четвер, і кожна фракція/нефракційний депутат мали можливість подати свої правки впродовж двох календарних днів. Таким чином, фінальна таблиця вийде в 72 рази меншою за оригінал - приблизно 230 поправок", - додав він.

Нагадаємо, 30 квітня Верховна Рада схвалила спеціальну процедуру для розгляду законопроєкту №2571-д про заборону повернення неплатоспроможних банків колишнім власникам (так званий "антиколомойський" закон), прийняття якого є однією з умов надання Україні кредиту МВФ.

До закону подали більш ніж 16 тис. поправок. Якщо депутати зважилися б увійти в їх розгляд за звичайною процедурою, це могло б затягтися на місяці, і робота парламенту була б заблокована.

На позачерговому засіданні 16 квітня Рада ввела особливу процедуру прийняття законопроєкту. Депутати прописали в регламенті: якщо до законопроєкту (крім проєкту кодексу чи законопроєкту за спецпроцедурою) перед другим читанням подали поправки в кількості, що вп'ятеро перевищує кількість статей проєкту (але не менш ніж 500), його можна розглядати за особливою процедурою. Того ж дня Рада зареєструвала чотири проєкти постанов про скасування результатів голосування за законопроєкт про спрощення процедури розгляду великої кількості поправок до законопроєктів. Це і заблокувало підписання прийнятого законопроєкту спікером Ради Дмитром Разумковим. 24 квітня Рада розблокувала підписання закону про зміни до регламенту.

26 квітня Комітет Ради завершив розгляд 16 тис. правок.

LB.ua в соцмережах: