ГоловнаПолітика

​Фінські фермери розраховують на 15 тис. українських заробітчан у 2020 році, - Пристайко

В уряді обіцяють допомогти українцям організовано дістатися на сезонні роботи.

​Фінські фермери розраховують на 15 тис. українських заробітчан у 2020 році, - Пристайко
Фото: Макс Левин

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко обговорив з послом Фінляндії в Україні Пяйві Лайне питання виїзду українських сезонних робітників за межі країни.

Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів.

"Фінляндія відчуває гостру нестачу робочої сили для сезонних робіт. Українські заробітчани зарекомендували себе дуже добре. Вони відповідальні, порядні, працьовиті і ми будемо раді можливості цього року знову залучити їх до роботи в сільському і лісовому господарстві та інших сферах", - сказала Лайне.

Пристайко зазначив, що в уряді знають про регулярне залучення українських працівників на сезонні роботи в країни Європи. Так, Фінляндія щорічно залучає від 12 до 15 тис. українців, зокрема, на роботу на сільськогосподарській техніці і більш пізні роботи зі збору врожаю ягід.

"Разом з фінськими колегами уряд України допоможе українським працівникам організовано дістатися на сезонні роботи. Це включає організацію необхідної кількості авіарейсів. Звичайно, безпечність при цьому є найвищим пріоритетом. Тому незмінним залишається умова для роботодавців щодо легального працевлаштування українських працівників, забезпечення якісної медичної страховки, проведення спостереження", - підкреслив Пристайко.

Він додав, що урядом зараз також опрацьовуються відповідні запити з Австрії, Фінляндії, Данії, Норвегії та інших країн.

Нагадаємо, в минулому році українці вийшли на перше місце за кількістю трудових мігрантів у Фінляндії.

Пристайко був призначений відповідальним за переговори з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт. А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що в Кабмін такі заявки вже надходять, і кожен запит буде розглядатися окремо.

Раніше глава МЗС Дмитро Кулеба підтвердив, що Україна отримує звернення від держав-партнерів про потребу в українських робітниках, але на тлі пандемії відправляти їх за кордон "нелогічно".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram