ГоловнаПолітика

Комітет Ради закінчив розгляд 16 тис. правок до "антиколомойського" законопроєкту

Документ готовий до другого читання.

Комітет Ради закінчив розгляд 16 тис. правок до "антиколомойського" законопроєкту
Ярослав Железняк
Фото: goloszmin.org

Фінансовий комітет Верховної Ради закінчив розгляд 16 тисяч правок до законопроєкту №2571-д про гарантії неповернення колишнім власникам банків (так званий "антиколомойський" закон) і затвердив проєкт банківського закону до другого читання.

Про це повідомив у фейсбуці перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"Розгляд усіх поправок до закону про банки на Комітеті завершено!!! Чотири дні обговорення рекордної кількості поправок - і наш фінансовий комітет рекомендував закон про банки до другого читання. Відразу скажу, що всі норми, які стосуються кейса ПриватБанку і забороняють повернення банків ексвласникам, залишилися без змін", - написав він.

При цьому Железняк зазначив, що деякі зміни в текст закону було внесено.

"Отже, в редакції до 2-го читання: прибрали норму про обмеження державної реєстрації (питання може бути вирішене на рівні підзаконних нормативно-правових актів, без змін до закону; змінили процедуру за призначенням судом аудиторської компанії, яка буде визначати розмір збитків, судові провадження, які почалися, але не отримали остаточного рішення до дня набуття чинності законом, вирішуються, розглядаються або переглядаються за новими правилами, передбаченими цим законом; внесли уточнювальні зміни в норму про заборону зупинки аукціонів; технічні юридичні зміни, які поліпшують якість законопроєкту, включно з усіма моїми 10 поправками", - пояснив заступник голови комітету.

Рада прийняла в першому читанні закон про неповернення колишнім власникам банків 30 березня.

Нагадаємо, напередодні голова Комітету Вадим Гетманцев показав, як виглядає 16 586 поправок до банківського законопроєкту, а Железняк повідомив, що 94% поправок уже розглянуто.

Законопроєкт №2571-д готують до розгляду в Раді за особливою процедурою, що дозволяє фракціям і депутатам наполягати тільки на окремих поправках. У такому випадку 16,5 тисячі поданих правок парламент зможе пройти за кілька годин, а не місяців. Поки що законопроєкт перебуває у профільному комітеті.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко попередив, що в разі відмови Ради прийняти законопроєкт, "наслідки відчують усі".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram