Майже всі громадяни України, які працюють на круїзному лайнері Diamond Princess, не хочуть, щоб їх евакуювали в Україні.
Про це Громадському радіо розповів начальник відділу менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Максим Коваленко.
"Їх зобов'язання визначаються договором, також враховуються їхні побажання. Зараз 24 з них повідомили, що не мають наміру повертатися в Україну. Ще з одним українцем установлюється контакт", - заявив він.
У той самий час Коваленко додав, що якщо українці передумають, то в такому разі українські відомства "планують вживати відповідних заходів".
Нагадаємо, що Японія ізолювала круїзний лайнер Diamond Princess з майже 4 тис. пасажирів на борту після того, як у 80-річного китайця виявили інфікування коронавірусом нового типу. Пасажири і члени екіпажу, у яких не виявили коронавірус, мусили залишатися на кораблі мінімум 14 днів.
19 лютого частково закінчився карантин, пасажирів почали спускати на берег. Тих, у кого не виявили вірус, але хто перебував у кабінах з інфікованими людьми, залишать на додатковий карантин. Оператор судна вирішить, коли не інфікований екіпаж зможе покинути судно.
9 і 10 лютого стало відомо про інфікування COVID-19 двох українців - чоловіка і жінки - членів екіпажу. Спочатку тест на наявність COVID-19 виявився позитивним у чоловіка, його госпіталізували в Токіо.
Через кілька днів повідомили про те, що захворіла 37-річна українка. У неї захворювання теж почалося безсимптомно.
20 лютого голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що обоє громадян України, які заразилися коронавірусом на лайнері Diamond Princess, успішно одужали.
Того ж дня директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев заявив, що українці ще не проходили тесту на одужання.