Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон повідомив про візит до Києва.
Про це Болтон повідомив у своєму твітері.
"Президент провів продуктивні зустрічі в Біарріці на G7. Я з нетерпінням очікую моїх майбутніх зустрічей з нашими партнерами в Києві", - написав він.
Крім того, Болтон висловив підтримку президентові України Володимиру Зеленському.
"Ми підтримуємо зусилля президента Зеленського щодо реформ і бачення створення більш сильної і квітучої України", - додав радник Трампа.
Оновлення 12:35. Посольство США в Україні близько 11:50 у вівторок повідомило, що Болтон вже в Україні.
"Раді вітати радника з національної безпеки Джона Болтона знову в Києві! Приїзд посла Болтона підкреслює підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України і її євроатлантичного шляху. Він сподівається на продуктивні зустрічі з українськими посадовими особами", - повідомили в посольстві.
Нагадаємо, 24 серпня повідомляли, що цього тижня радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон відвідає Київ, щоб зустрітися з керівництвом "Мотор Січі" і переконати його відмовитися від ідеї продати компанію Китаю.
Зазначалося, що угода з ПАТ "Мотор Січ" широко сприймається американськими чиновниками як черговий крок Китаю до розширення свого військового потенціалу.
У 2017 році Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за статтею "Підготовка до диверсії" в зв'язку з продажем заводу "Мотор Січ" китайським інвесторам, афілійованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd.
Досудовим розслідуванням було встановлено, що протягом 2016 року громадянин України продав 56% акцій ПАТ "Мотор Січ" довіреним особам власника китайської Beijing Skyrizon. Ці акції були арештовані в рамках кримінального провадження.
У липні 2019 року стало відомо, що віргінська Skyrizon Aircraft Holdings Limited, пов'язана з Китаєм, збирається отримати контроль над "Мотор Січчю" спільно з "Укроборонпромом".
У рамках багатоступеневої угоди Skyrizon Aircraft, яка зараз володіє 9,99% акцій "Мотор Січі", має намір отримати контроль - понад 50% - над іншими офшорними акціонерами українського підприємства: Granum Corporation (9,30% акцій), Likatron Enterprises Limited (9,99 % акцій), Reckoner Investment Holdings Limited (9,99% акцій).