Командування Медичних сил та Міноборони формує списки потрібних лікарів, після чого МОЗ розброньовує спеціалістів. Саме таким чином відбуватиметься поповнення війська медиками.
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко у коментарі LB.ua щодо рішення уряду, яким комунальним та державним медзакладам дозволили бронювати 100% медиків.
«Поставте нам задачу, що впродовж місяця треба умовно 20 хірургів і 100 медсестер. Ми тоді розбиваємо цифру по регіонах і дивимось, які де є можливості. Нам не треба, щоб зупинилася десь лікарня, бо забрали звідти всіх хірургів. Але якщо десь у лікарні загального профілю є хірург, але немає анестезіолога, розуміємо, що там ми готові закривати хірургію на період воєнного стану і змінювати маршрути пацієнтів. Ця система дозволяє не покласти на лопатки цивільну систему і поповнювати кадри в ЗСУ. Це збалансована робота», – каже міністр.
Ляшко вважає, що обурення в медичних колах частково пов'язане з тим, що вони не розібралися, у чому саме полягають зміни: «Раніше люди були обурені тим, що ТЦК міг забрати медпрацівника будь-де і мобілізувати. Після цього до нас приходили звернення, ми фактично в ручному режимі зверталися до Сухопутних військ і повертали в заклади хірургів, нейрохірургів, реабілітологів. Теж була велика хвиля обурення в соцмережах, що держава це ніяк не регулює».
Міністр додає, що зараз державні й комунальні медзаклади лікують 75–80% поранених з фронту. Тому медиків, які їх лікують, важливо зберегти.
Про те, як уряд вирішив забронювати 100% медиків комунальних та державних закладів, і що про це думають лікарі, читайте у нашому матеріалі.
- Ляшко розповів, як приватним лікарям отримати бронювання