Як повідомили у відомстві, нововведення запроваджують, щоб уникнути зловживань і забезпечити якість психіатричних оглядів.
За наказом МОЗ, з нового року довідки про психіатричні огляди (попередній, періодичний та позачерговий, зокрема щодо вживання психоактивних речовин) видаватимуть лише медзаклади, які:
-
мають ліцензію за спеціальністю «психіатрія»;
-
уклали договір із НСЗУ за відповідними пакетами послуг;
-
працюють у системі електронної охорони здоров’я (ЕСОЗ).
Огляди також можуть проводити ліцензовані медзаклади державних структур, як-от Міноборони, МВС, СБУ, Служба зовнішньої розвідки України, Держспецзв’язку тощо, які надають меддопомогу.
Є вимоги і до лікаря, який проводитиме огляд. Це має бути лише кваліфікований лікар-психіатр, зареєстрований в ЕСОЗ. Також МОЗ наголошує на обов'язковому навчанні лікарів.
Довідка буде чинною один рік з дати проведення огляду.
У відомстві додають, що наразі в Україні 904 медзаклади законтрактовані з НСЗУ та надають амбулаторну, стаціонарну та мобільну медичну допомогу за напрямом «Психологічна і психіатрична допомога» та можуть забезпечувати проведення психіатричних оглядів відповідно до нових вимог.
“Зміни допоможуть зробити процес прозорим і уникнути підробок”, - кажуть у МОЗ.
- Нагадаємо, у жовтні 2024 року Київська міська прокуратура передала до суду справу завідувача психіатричного відділення столичної лікарні, який за гроші ставив фальшиві діагнози для ухилянтів.
- Чи варто боятися української психіатрії? Розбираємось, як далеко ми втекли від радянського карального лікування