США та ЄС у понеділок пообіцяли працювати над гарантуванням енергетичної безпеки таких країн, як Україна та Молдова, обговорили варіанти можливих додаткових постачань до Європи.
Про це йдеться у заяві за підсумками засідання Енергетичної ради ЄС-США, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.
"Рада наголосила на неприпустимості використання постачання енергії як важеля геополітичного тиску. У зв'язку з цим Рада готова посилювати енергетичну безпеку учасників Східного партнерства. Йдеться про такі країни, як Україна, Молдова", - сказано в документі.
Зокрема, як зазначається, для цього слід використати "реверсне постачання газу".
"Враховуючи напруженість, що спостерігається на геополітичній арені, США та ЄС обговорили питання про інтенсифікацію співпраці в короткостроковій перспективі, щоб забезпечити достатнє постачання енергії в ЄС та його сусідам", - наголошується в заяві Енергетичної ради ЄС-США, поширеній держдепом.
Рада зазначила, що Україна є стратегічним партнером як для ЄС, так і для США і "наголосила, що для суверенної України важлива енергетична безпека".
"Рада знову заявила, що Україна - стратегічно важлива для ЄС країна з погляду транзиту газу", - йдеться у заяві.
Рада заявила, що "Україні потрібні потужні, транспарентні та незалежні структури у сфері енергетики".
Засідання Енергетичної ради ЄС-США відбулося у понеділок у Вашингтоні. У ньому взяли участь голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, член Єврокомісії з енергетики Кадрі Сімсон, держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр енергетики США Дженніфер Гранхольм.
Нагадаємо, у грудні оператори газотранспортної системи України (ОГТСУ) та Угорщини (FGSZ) уклали угоду про взаємодію для запровадження гарантованих потужностей для транспортування природного газу з Угорщини в Україну з 1 січня 2022 року.