Під час саміту лідерів JEF (Joint Expeditionary Forces, саміт Об'єднаних експедиційних сил - ред.), який проходив у Таллінні, Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція та Сполучене Королівство домовилися зупиняти та стримувати судна "тіньового флоту" Росії.
Про це йдеться на сайті уряду Естонії.
"Ми єдині в нашій спільній рішучості вживати подальших скоординованих кроків зруйнувати та стримати тіньовий флот Росії, протистояти ризикам, які він створює, працювати разом, щоб запобігти незаконним операціям і збільшити витрати Росії", – йдеться у спільній заяві.
Також зазначено, що тіньовий флот створює ризики для навколишнього середовища, морської безпеки, міжнародної морської торгівлі, а також міжнародного морського судноплавства.
"Як прибережні держави, розташовані навколо чутливих вод Балтики і Північного моря, ми особливо піддані цим ризикам. Водночас наші відповідні географічні умови дозволяють нам викривати зловмисну морську діяльність і протистояти ризикам, які вона створює, відповідно до наших відповідних правових систем і міжнародного права", – зазначено у тексті.
Тому Велика Британія, Данія, Швеція, Польща, Фінляндія та Естонія доручають своїм відповідним морським органам вимагати докази страхування від підозрілих суден, які проходять через Ла-Манш, протоку Великий Бельт, протоку Звук між Данією і Швецією та Фінську затоку.
Інформацію, зібрану державами-учасницями, у тому числі стосовно тих суден, які вирішили не відповідати на запити, будуть оцінювати. Щодо них вживатимуть "спільних дій".
Як зазначив прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал, тіньовий флот Росії становить загрозу європейській безпеці, економіці та навколишньому середовищу, тому вживають скоординованих заходів для стримування тіньового флоту Росії та їхніх спроб ухилитися від санкцій.
- Вчора, 16 грудня, Єврорада ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії. Обмежувальні заходи спрямовані зокрема на "тіньовий флот" Росії.
- Українська розвідка ідентифікувала 238 нафтових танкерів РФ, які забезпечують багатомільярдні доходи агресорці та загрожує глобальній екологічній безпеці.
- Росія збільшила місткість свого тіньового флоту нафтових танкерів майже на 70% відповідно до річних обрахунків.