Національні збори Вірменії ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду. Про це пишуть News Armenia.
Римський статут − міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд, який набрав чинності 1 липня 2002 року. 17 березня цього року МКС видав ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна за звинуваченнями у незаконній депортації українських дітей. Це означає, що країни, які ратифікували Римський статут, повинні заарештувати лідера окупантів, якщо він відвідає їх.
За поданий законопроєкт проголосували 60 депутатів, проти – 22. Його не підтримали опозиційні фракції “Вірменія” та “Честь маю”.
Єреван підписав Римський статут ще у 1998 році. Цього року у березні Конституційний суд країни визнав конституційними зобов'язання, передбачені документом. Пізніше виконавча влада направила документ до Національних зборів для ратифікації. У вересні його винесли на розгляд парламентарів.
Минулого тижня МЗС Росії заявило, що ратифікація Вірменією Римського статуту “матиме негативні наслідки для двосторонніх відносин”.
Нагадаємо, прем'єр-міністр республіки Нікол Пашинян заявив раніше, що ратифікація статуту не має жодного стосунку до вірмено-російських відносин.