Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі здійснить завтра довгоочікувану поїздку до Китаю.
Про це пише Reuters.
Це є спробою нормалізації стосунків між країнами після років напруженості через проблеми безпеки та порушення прав людини у Гонконзі.
Клеверлі зустрінеться зі своїм китайським колегою Ван І, що стане найвищим візитом британського міністра до КНР за останні п'ять років.
Перед своїм приїздом до Китаю Клеверлі сказав, що було б помилкою намагатися ізолювати другу за величиною економіку світу. На думку міністра, потрібна співпраця у таких сферах, як зміна клімату, економічна нестабільність і розповсюдження ядерної зброї.
Речник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь заявив, що розвиток відносин є “в спільних інтересах” народів обох країн. Після таємничого зникнення тодішнього міністра закордонних справ Китаю Цінь Ганга Клеверлі був змушений відкласти візит, запланований на липень.
Востаннє британський міністр закордонних справ відвідував Китай у 2018 році. Тоді посаду обіймав Джеремі Хант. Великобританія зробила серйозні зміни у своєму підході до Китаю за останнє десятиліття – від прагнення бути найбільшим прихильником країни в Європі до одного з найзапекліших критиків.
За часів колишнього прем’єр-міністра Бориса Джонсона Британія критикувала придушення Китаєм свободи в Гонконзі та Сіньцзяні, заборонила Huawei використовувати британську мережу 5G і була розчарована тим, що Китай не розповів усієї правди про походження пандемії коронавірусу.
Прем’єр-міністр Ріші Сунак, який зайняв цю посаду минулого року, у своїй першій великій зовнішній політичній промові сказав, що так звана “золота ера” відносин з Китаєм закінчилася. Але протягом останніх місяців відбулася низка візитів до країни посадовців нижчих рангів.
Нагадаємо, як повідомила група Єрмака-Макфола, основним постачальником деталей для російських дронів є Китай. На Пекін припадає припадає 67% поставок компонентів для російських безпілотників.