Олександр Лукашенко заявив, що Білорусі та Росії не страшні західні санкції.
Про це він сказав у вівторок під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним.
"Як я колись і говорив, нічого нам з цього приводу паритися. Ми все-таки економіці приділяємо більше уваги, ніж в СРСР, ми людей дивимося більше. Ми витримаємо. Навіть не витримаємо - ми будемо розвиватися. Це не питання. Сьогодні не вийде монополізувати міжнародний порядок і натиснути на нас. Не вийде! Світ змінився", - цитує Лукашенка його пресслужба.
Він заявив, що будь-які санкції - це можливості
"З тих пір, як Росія першою потрапила під так звані санкції, ви все-таки імпортозаміщення провели солідне. Особливо в сільському господарстві. Зараз це вже через 2-3 роки видно, це очевидний факт", - сказав Лукашенко.
Путін у свою чергу відзначив, що Білорусь, попри коронавірус та "інші інфекції" у вигляді санкцій обслуговує свої кредити та залишається надійним партнером для Росії.
Лукашенко ж сказав, що у фінансовому плані Білорусі завжди було непросто, але "підтримка була дуже серйозна зі сторони Росії".
"Але ми свято намагаємося виконувати свої зобов'язання по кредитах, які видані, і будемо їх виконувати, чого б нам це не коштувало", - сказав Лукашенко.
Він також сказав, що Білорусь не порвала економічні зв'язки з Росією, як Україна, і завдяки цьому країні "вдається в цей дуже складний час якось продиратися в економіці".
Нагадаємо, Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Канада, Великобританія у понеділок, 21 червня, синхронно запровадили нові санкційні пакети проти режиму Олександра Лукашенка.
Санкційний перелік Євросоюзу найбільший, до нього увійшли 78 фізичних осіб та вісім юридичних. Серед них - російський мільярдер Михайло Гуцерієв (компанії "Русснефть", "Нефтиса", Бинбанк), Лілія Лукашенко (невістка Лукашенка, дружина його сина Віктора), Дмитро Лукашенко (середній син Лукашенка), автомобільні заводи МАЗ та БелАЗ.
Санкції пов'язані з примусовою посадкою літака Ryanair для затримання опозиційного журналіста Романа Протасевича.