ГоловнаСвіт

Німецькі екологи оскаржують у суді будівництво останньої ділянки “Північного потоку-2”

Станом на початок квітня було укладено 95% газопроводу. 

Німецькі екологи оскаржують у суді будівництво останньої ділянки “Північного потоку-2”
Фото: EPA/UPG

Німецький союз охорони природи та біорізноманіття (NABU) звернувся з позовом до адміністративного суду Гамбурга проти будівництва газогону "Північний потік-2" у виключній економічній зоні Німеччини

Про це пише Німецька хвиля з посиланням на пресслужбу екологічної організації.

У NABU нагадали, що на початку квітня Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії (BSH) відхилило заперечення екологів щодо дозволу на будівництво останньої ділянки газопроводу. Зокрема, у відомстві стверджували, що ділянка протяжністю близько 16,5 кілометра проходить межею пташиного заповідника, а тому не має великого значення для деяких видів птахів, що зупиняються там для відпочинку.

"Отже, єдиний спосіб обмежити шкоду Балтійському морю – це звернутися до суду", - заявили екологи. Вони також зазначили, що "Північний потік-2" безпосередньо руйнує морську флору і фауну на дні на площі понад 16 футбольних полів.

Позов проти будівництва газопроводу в квітні в адміністративний суд Гамбурга подала також екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH). Прессекретар BSH повідомив агенції dpa, що на час розгляду позовів двох природоохоронних організацій припиняється дія виданого відомством дозволу на будівництво останньої ділянки газопроводу.

Проєктна компанія Nord Stream 2 AG місяць тому оприлюднила дані про перебіг будівництва: станом на 31 березня укладено 2339 кілометрів (з 2460 кілометрів) або 95% газопроводу. Залишилося укласти близько 121 кілометр або 5 % від загальної протяжності газопроводу.

Проти будівництва газопроводу активно виступають США, Україна та країни Балтії, які побоюються посилення впливу Росії на європейському енергетичному ринку. Натомість уряд у Берліні стверджує, що "Північний потік-2" є передусім економічним проєктом, наголошуючи водночас на необхідності збереження за Україною статусу транзитера газу. 

Нагадаємо, глава Європейської народної партії Німеччини в Європарламенті Манфред Вебер закликав зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2" у випадку загострення на українському кордоні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram