ГоловнаСвіт

Bellingcat назвав ключового фігуранта справи про катастрофу MH17: ним виявився заступник голови прикордонної служби ФСБ Росії

У матеріалах JIT ця людина проходила під псевдонімом "Володимир Іванович".

Bellingcat назвав ключового фігуранта справи про катастрофу MH17: ним виявився заступник голови прикордонної служби ФСБ Росії
Следователь Объединенной следственной группы (архивное фото)
Фото: EPA/UPG

Міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat ідентифікувала одного з ключових фігурантів справи про збитий над Донбасом "Боїнг" Малайзійських авіаліній у липні 2014 року.

Про це повідомляє Бі-бі-сі.

У матеріалах Об'єднаної слідчої групи (JIT), яка веде офіційне розслідування, ця людина проходила під псевдонімом "Володимир Іванович". Люди, які з ним спілкувалися особисто, розповіли, що за цим ім'ям може ховатися діючий перший заступник керівника прикордонної служби ФСБ Росії, генерал-полковник Андрій Бурлака.

Група розслідувачів Bellingcat провела аналіз технічних даних і також дійшла висновку, що Андрій Бурлака та "Володимир Іванович" можуть бути однією людиною.

В опублікованих слідчими телефонних переговорах бойовики "ДНР" між собою називали Володимира Івановича командиром всієї операції на Донбасі. А колишній "міністр оборони ДНР" терорист Ігор Гіркін (Стрєлков) згадував, що підкорявся наказам Володимира Івановича.

Від джерела, що має доступ до персональних баз даних, Бі-бі-сі отримала інформацію про переміщення генерала в 2014 році та з'ясувала, що в день падіння "Боїнгу" Бурлака перебував у Ростові-на-Дону. Фоноскопічна експертиза показала як подібності, так і деякі відмінності в голосі генерала Бурлаки і "Володимира Івановича".

Одне джерело уточнило, що після завершення активної фази конфлікту на сході України в 2014-2015 роках генерал Бурлака отримав підвищення, а також вищу держнагороду - Героя Росії.

З відкритих джерел випливає, що до 2014 року Бурлака був генерал-лейтенантом, а після став генерал-полковником.

Нагадаємо, пасажирський літак "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом МН-17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), було збито в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, усі вони загинули.

Міжнародна слідча група 28 вересня 2016 року в Нідерландах представила результати кримінального розслідування причин катастрофи. Згідно з висновками JIT, авіалайнер рейсу МН17 збито ракетою серії 9M38, запущеної з самохідної вогневої установки "Бук" з сільськогосподарського поля в районі селища Первомайське.

Цей район на той момент перебував під контролем проросійських сепаратистів. З розслідування випливає, що "Бук" було доставлено в Україну з Російської Федерації. Після того, як установку використали для атаки на авіалайнер рейсу МН17, він знову повернувся на територію РФ.

23 березня суд щодо MH17 пішов на перерву до літа через пандемію коронавірусу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram