Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв зробив заяву про Україну під час свого візиту до Німеччини. Він зазначив, що врегулювання конфлікту на Донбасі має відбуватися в "нормандському форматі", а також заявив, що Казахстан готовий виступити посередником і надати майданчик для вирішення проблеми.
Про це повідомляє Tengrinews.kz.
"Наш перший президент висловив свою добру волю і запропонував посередницькі зусилля на території Казахстану, але, звісно ж, ми вважаємо, що проблематика України повинна перш за все вирішуватися в "нормандському форматі". Ми знаємо, що 9 грудня засідання "нормандської четвірки" відбудеться в Парижі. Ми бажаємо успіхів, тому що з Україною нас пов'язує дружба і співпраця", - сказав Касим-Жомарт Токаєв на спільній пресконференції з канцлером Ангелою Меркель.
"Ми з великою симпатією ставимося до українського народу, вважаємо, що цей народ гідний спокійного благополучного життя", - додав він.
Раніше в інтерв'ю Deutsche Welle Токаєв заявив, що не вважає Крим анексованим. "По-перше, ми не називаємо те, що сталося в Криму, анексією. Що сталося, те сталося. Анексія - це занадто важке слово стосовно Криму. По-друге, ніякого страху, як ви говорите, не було, оскільки в нас, як я вже сказав, абсолютно довірчі добросусідські відносини з Російською Федерацією. Від початку ми вірили в мудрість, порядність російського керівництва. Хотів би нагадати, що мінські переговори були розпочаті, по суті, з ініціативи Нурсултана Назарбаєва. Він тоді запропонував Астану, але в силу логістики та віддаленості від Європи було прийнято рішення проводити ці переговори в Мінську", - сказав тоді він.
Міністерство закордонних справ України відреагувало на цю заяву Токаєва, висловивши жаль. МЗС підкреслило, що слова президента Казахстану суперечать тим принципам і позиції, зафіксованим у резолюції ГА ООН №A / RES / 68/262 від 27 березня 2014 року (Казахстан утримався під час голосування за неї).
Нагадаємо, 20 березня в Казахстані Токаєв склав присягу і вступив на посаду президента. 19 березня перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив про складання повноважень. Він був головою країни з 1990 року. Нинішній термін його повноважень закінчувався в квітні 2020 року.
Будучи президентом, Назарбаєв кілька разів пропонував допомогти в мирному врегулюванні українсько-російської війни. При цьому в грудні 2018 року в інтерв'ю телеканалу "Росія 24" він заявляв, що в Путіна немає планів захоплювати східні землі України.
У листопаді 2019 року Назарбаєв висловив упевненість, що президенти України і РФ зможуть домовитися про врегулювання конфлікту на Донбасі під час особистої зустрічі і запропонував провести її на території Казахстану.