Усик утретє стане абсолютним чемпіоном світу. Або ні
Олександр не втомлюється переписувати історію українського боксу й карбувати своє ім’я червоними нитками у світовій. Він дворазовий абсолютний чемпіон світу з боксу. Уперше Усик став абсолютом у липні 2018 року. Тоді українець переміг росіянина Мурата Гассієва у фіналі турніру World Boxing Super Series (WBSS). Далі змінив вагову категорію та пішов за своїм другим титулом абсолюту. Досягти цієї мети вдалося лише у травні 2024 року після перемоги над Тайсоном Ф’юрі.
Уже цього року Усик втретє може приміряти на себе це звання. Стосовно самого факту поєдинку за всі пояси в суперважкій вазі сумнівів немає. Єдине питання полягає — хто зможе / захоче кинути українцеві виклик.
Варіантів лише два: або чинний володар пояса IBF Даніель Дюбуа, або ж Джозеф Паркер. Річ у тому, що 22 лютого цього року Дюбуа повинен провести захист титулу. Претендент на пояс британця — тимчасовий володар пояса WBO Паркер. Тож очевидно, що переможець цієї пари й стане наступним суперником нашого Олександра Усика.
Імовірно, наступний бій Усика відбудеться за пів року.
Новий рекорд Ярослави Магучіх
Великі сподівання на нашу пташку, як вона любить себе називати. 2025-й стане своєрідним випробуванням для Ярослави Магучіх. Торік українка спромоглась оформити легкоатлетичний хеттрик: стала переможницею Діамантової ліги, олімпійською чемпіонкою, а також установила новий світовий рекорд з жіночих стрибків у висоту.
Тож цього року планка Ярослави точно має не опускатися, а лише підійматися вище. Куди вище? Здобувати перемоги набагато легше, ніж виходити на старт чемпіонкою. Ярослава вже перебуває на тренувальному зборі й готується до старту зимового сезону. Уже в березні Магучіх захищатиме титул переможниці Чемпіонату Європи зі стрибків у висоту в приміщенні. Змагання відбудуться в Нідерландах. Одразу після цього 21 березня відбудеться Чемпіонат світу у приміщенні.
Звісно, кожен також чекає від українки оновлення світового рекорду. Чому б ні? До прикладу, шведський стрибун із жердиною Арман Дюплантіс торік тричі оновлював світовий рекорд, тож ми й собі мріємо про 2.11 метра від Ярослави.
Захист титулу Берінчика
Ще одна подія, на яку ми чекаємо у 2025 році, — захист титулу WBO у легкій вазі, яким володіє Денис Берінчик. Українець здобув свій пояс у травні 2024 року, коли переміг мексиканця Емануеля Наваррете роздільним рішенням суддів.
Відібрати пояс у Берінчика спробує 25-річний американський проспект Кейшон Девіс. На його рахунку 12 поєдинків на професійному ринзі й 12 перемог, 8 з яких він здобув достроково. Офіційно про бій Берінчик — Девіс ще не оголосили, утім провідні інсайдери й фахівці боксерського світу вже називають дату й місце — 14 лютого 2025 року на легендарній арені Madison Square Garden у Нью-Йорку.
Зазначимо, що сам Берінчик ще з жовтня перебуває у тренувальному таборі й готується до першого захисту титулу.
Повернення Анаконди
Що далі в Дар’ї Білодід? У новій для себе ваговій категорії вона не здобула медалі Олімпійських ігор, тому вболівальники припустили, що Ігри в Парижі будуть для неї останніми у професійній кар’єрі. Такі думки виникали не безпідставно.
Після Олімпіади Дар’я зникла з медіапростору, не брала участі в жодному турнірі, а тренер збірної Віталій Дуброва припустив, що це може свідчити про завершення її кар’єри. Наприкінці 2024 року Анаконда заявила, що ця інформація неправдива.
«Я нікому такого не казала (про завершення кар’єри. — LB.ua). Не знаю, з чого таке взяв наш головний тренер і кому він дав таку інформацію. Вона недостовірна. Коли повернуся до змагань? Побачимо. Я нещодавно почала тренуватися, боротися. Є певні травми, моменти. Подивимося на мою форму… Точну дату повернення поки що не можу сказати», — наголосила Білодід у коментарі для Суспільне Спорт.
Наскільки довгою буде ця пауза і чи не переросте вона в кінець кар’єри? Загадка. У новій для себе ваговій категорії — 57 кг — Білодід виграла Чемпіонат Європи і зараз посідає 14-ту сходинку у світовому рейтингу.
Ілля Ковтун. Україна чи Хорватія?
Останнім часом українську спортивну гімнастику ледь не буквально лихоманить від скандалів. У центрі одного була віцепрезидентка Федерації гімнастики України Стелла Захарова, під патронатом якої відбувся Чемпіонат України. Наприкінці року стало відомо, що лідер збірної України Ілля Ковтун планує змінити спортивне громадянство на хорватське. Ще влітку він у статусі лідера команди здобув срібну медаль Олімпійських ігор, а вже у грудні його тренерка Ірина Горбачева заявила про вірогідний перехід.
Про Ковтуна тоді говорили буквально усі: міністр молоді та спорту України Матвій Бідний, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, українські журналісти, тренери, гімнасти. Сам же Ковтун не висловлювався публічно про це.
Однак уже наприкінці 2024 року Міністерство молоді та спорту опублікувало наказ із затвердженим складом національних збірних команд України з літніх олімпійських видів спорту на 2025 рік — до колективу зі спортивної гімнастики увійшов Ілля Ковтун. Сподіваємося, це означає, що епопея з можливим переходом гімнаста завершилася не розпочавшись.