Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прокоментував рішення Спортивного арбітражного суду (CAS) заборонити російським спортсменам виступати під своїм прапором і гімном на великих турнірах терміном на два роки.
"Два - менше, ніж чотири. Якщо я правильно розумію, дозвіл мати на спортивній формі національну символіку - це теж послаблення порівняно з тим, що було на Олімпіаді-2018. Регламентування поведінки глядачів і можливість для них мати національну символіку - це теж відрізняє, як я розумію, це рішення від того, що було раніше", - цитує міністра "Спорт-Экспресс".
"Незрозуміле і, я вважаю, неприйнятне положення щодо заборони керівникам держави відвідувати спортивні змагання. Хоч є і проблиски пристойності, де сказано, що крім випадків, коли глава держави або уряду, де проходять змагання, направляє особисте запрошення", - уточнив Лавров.
Політик також зазначив, що виступає категорично проти допінгу і заявив, що криза в РУСАДА, на його думку, нарешті завершилася.
"Думаю, що після рішення CAS ми всі зробимо правильні висновки. Найголовніше в цьому рішенні, що немає колективної відповідальності, і чисті спортсмени, на відміну від минулих зимових Олімпійських ігор, не повинні будуть звертатися тепер за якимось спеціальним запрошенням з боку МОК. Якщо ти чистий, у тебе немає допінг історії або твоя дискваліфікація вже минула - все, ніяких запрошень тобі не потрібно, ти маєш повне право, відповідно до рішення твоєї федерації, потрапити в збірну для участі в Олімпійських іграх. Я це так розумію", - додав Лавров.
9 грудня 2019 року Всесвітня антидопінгова агенція (WADA) винесла рішення про 4-річну дискваліфікацію РУСАДА. Таке покарання передбачало в тому числі відсторонення Росії на цей термін від участі в Олімпійських і Паралімпійських іграх і чемпіонатах світу під своїм прапором, а також заборону на проведення великих міжнародних змагань.
17 грудня 2020 року CAS частково підтримав WADA, але встановив термін санкцій два роки - до 16 грудня 2022 року.