Верховна Рада продовжила воєнний стан і мобілізацію в Україні. Це вже 13 таке голосування.
За продовження воєнного стану проголосували 311 нардепів, за мобілізацію – 304 . Голосування транслював народний депутат Олексій Гончаренко.
Законопроєкти доповідав секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко. Він сказав, що необхідно мобілізувати ще понад 160 000 людей. Це дасть можливість укомплектувати частини на більш ніж 80%.
Загалом мобілізували понад один мільйон.
Воєнний стан і мобілізація продовжені на 90 днів – до 7 лютого. Подання щодо продовження вносив президент України.
Ворог атакував Одещину ракетами, загинув чоловік, повідомив очільник ОВА Олег Кіпер.
“Вдень росіяни атакували наш регіон двома керованими авіаційними ракетами Х-31П, які не досягли своїх цілей. Пуски ракет здійснено російським винищувачем Су-30 з акваторії Чорного моря. На жаль, в Одеському районі осколком однієї з ворожих ракет було вбито 71-річного чоловіка, який знаходився біля моря”, – написав Кіпер, закликавши всіх під час повітряної тривоги перебувати у безпечних місцях.
Генеральний штаб повідомляє, що станом на 22:00 29 жовтня відбулося 158 бойових зіткнень.
Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. Ситуація на Куп’янському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.
Детальніше про оперативну ситуацію - в новині.
Усі міста вздовж лінії фронту в Донецькій області майже повністю зруйновані, пошкоджена критична інфраструктура.
Про це розповів голова Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін, передає "Радіо Свобода".
"За останні два тижні окупант збільшив кількість обстрілів, якщо два тижні було 2,5-2,4 тисячі разів, то зараз більше 3 тисяч майже кожного дня. Вкотре наголошую, що в області залишатися дуже небезпечно, щоб люди виїжджали, берегли себе та своїх близьких", – сказав він.
За словами голови області, безпечних міст на Донеччині майже не лишилося. В Покровській громаді, за його даними, залишаються 111 дітей.
"57 дітей у самому Покровську та 12 тисяч населення в Покровську. Виїхало понад 30 тисяч. Це дуже гарно, що люди виїжджають, тому що місто Покровськ обстрілюється кожного дня керованими авіабомбами, FPV-дронами – майже кожного дня, залишатися в місті дуже небезпечно", – зазначив Філашкін.
Він додав, що в місті великі проблеми з водопостачанням та електропостачанням. Через постійні обстріли комунальні служби не можуть усунути пошкодження.
Законопроєкт підтримали 284 депутати, повідомила нардеп Ірина Геращенко. Вона зазначила, що законопроєкт модернізує процедуру медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) через:
- можливість онлайн-участі осіб на засіданнях МСЕК, що зменшить витрати часу та коштів для пацієнтів;
- зміни в порядку встановлення інвалідності: пропонується замість особистої присутності розглядати документи осіб для експертизи;
- внесення інформації про результати МСЕК до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) для спрощення доступу лікарів до даних і пришвидшення ухвалення рішень й прозорості.
Водночас, як зазначає Ірина Геращенко, виникає питання щодо майбутнього МСЕК, адже Зеленський заявив про їх ліквідацію з 1 січня 2025 року.
Верховна Рада погодила відставку генерального прокурора Андрія Костіна, який займав цю посаду з липня 2022.
За проголосували 255 нардепів, стало відомо з трансляції депутата Олексія Гончаренка. Тепер указ про звільнення має підписати президент.
Андрій Костін подав у відставку на тлі скандалу з корупцією у МСЕК та прокурорами, які оформлювали собі інвалідність, аби отримувати виплати.
Костіна давно називали одним з кандидатів на посаду посла в Нідерландах, де розташовано Міжнародний кримінальний суд. Однак чи погодить сама країна такого посла? Докладно про це – в матеріалі "Ефект МСЕК: хто замінить Костіна в кріслі генпрокурора?".
Найповніша картина сьогоднішнього дня – на нашому сайті. Сподіваємося, що завтра добрих новин буде більше.
Тримаймося і наближаємо Перемогу!