В Україні припинили діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання LockBit, яке атакувало великий бізнес по всьому світу. Хакери використовували вірус, що зашифровував дані компаній, і вимагали величезні викупи за розшифровку.
З 2019 року LockBit провело понад 3000 кібератак на інфраструктуру різних компаній країн Європи та США. Воно вважається найбільш "авторитетним" хакерським угрупованням серед вимагачів у світі, йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора та Національної поліції.
"Хакери надавали своє вірусне програмне забезпечення та інфраструктуру як послугу афілійованим особам в країнах західної Європи, які шифрували дані жертви, погрожували їх витоком інформації та вимагали викуп. Отримавши кошти, розподіляли їх між основною командою «LockBit» і афілійованими особами, які отримували до 75% злочинного прибутку", – зазначили в поліції.
В Україні злочинців представляли батько і син, від дій яких постраждали фізичні особи, підприємства, державні установи та заклади охорони здоров‘я у Франції.
"Слідчі Нацполіції провели ряд обшуків за місцями проживання хакерів у Тернополі, у ході яких було вилучено мобільні телефони й комп’ютерну техніку, які використовувались в протиправній діяльності. У результаті було заблоковано понад 200 пов‘язаних зі злочинною діяльністю криптовалютних рахунків і видалено 34 сервери у Нідерландах, Німеччині, Фінляндії, Франції, Швейцарії, Австралії, США та Великобританії. Це дозволило блокувати діяльність основної хакерської платформи та іншої злочинної критичної інфраструктури", – додали правоохоронці.
- LockBit може бути пов'язаним із російськими хакерами. Росіяни були в складі цього хакерського угруповання.
- Днями коаліції спецслужб вдалося узяти під контроль сайт Lockbit, на якому з'явилося відповідне повідомлення. Операція триває, самі хакери стверджують, що мають запасні сервери, з яких мають намір продовжувати діяльність.
- Серед тих, кого атакували хакери LockBit, була Королівська поштова служба Великої Британії.