ГоловнаСуспільствоВійна

На Полтавщині ділки постачали в РФ спецобладнання для виробництва ЗРК С-300, - СБУ

До організації оборудки причетний керівник місцевого підприємства-виробника алмазного інструменту та його спільник, що має підконтрольний бізнес на території РФ.

На Полтавщині ділки постачали в РФ спецобладнання для виробництва ЗРК С-300, - СБУ
Фото: Полтавська обласна прокуратура

СБУ заявила про викриття на Полтавщині ділків, які постачали до РФ спецобладнання для виробництва ЗРК С-300. 

Про це повідомляє пресслужба відомства. 

“Служба безпеки заблокувала у Полтавській області схему нелегального постачання до росії товарів критичного експорту. До організації оборудки причетний керівник місцевого підприємства-виробника алмазного інструменту та його спільник, що має підконтрольний бізнес на території рф”, - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що фігуранти налагодили механізм прихованого переправлення продукції, яка використовується також підприємствами військово-промислового комплексу країни-агресора. Серед «замовників» товару були представники Курського електроапаратного заводу, до якого відправляли інструментарій для виробництва енергозахисних систем на об’єктах військово-морського флоту РФ.

Також, як повідомляється, ділки контактували з московським підприємством «НПП Торий», яке виготовляє комплектуючі для російських зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400.

У результаті комплексних заходів співробітники СБУ запобігли вивезенню до Росії понад 100 одиниць нової партії товару.

За даними слідства, для реалізації оборудки ділки спочатку відправляли продукцію своїм спільникам до однієї з країн Південного Кавказу. Звідти «посилки» переправляли на адресу підконтрольної комерційної структури в РФ.

Під час обшуків у виробничих та офісних приміщеннях фігурантів виявлено:

  • документи із доказами злочинних дій;
  • печатки підконтрольних фігурантам російських компаній, які займалися реалізацією продукції на території РФ;
  • бойові припаси до автомата Калашникова.

Наразі обом зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність), а директору підприємства ще додатково – за ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, у квітні на Харківщини затримали колаборанта, який вивіз до Росії понад тисячу тонн зерна. Зрадником виявився 40-річний приватний підприємець з Куп’янського району.

LB.ua в соцмережах: