Росіяни стали частіше використовувати тактичну авіацію та керовані авіабомби. Для протистояння ворожим атакам Україна потребує далекобійні системи протиповітряної оборони і багатоцільові літаки.
Про це заявив в ефірі телемарафону речник Повітряних сил Юрій Ігнат.
За його словами, останнім часом збільшилася активність тактичної авіації. Ворог застосовує не лише ракети, що летять на великі відстані, але і керовані авіаційні бомби, які окупанти починають застосовувати по прифронтових регіонах.
“Це ті нові загрози, які варто враховувати, оскільки противник почав частіше їх застосовувати. Для цього найефективніший метод – це відігнати російську авіацію, яка застосовує і керовані авіаційні ракети, і плануючі кореговані авіаційні бомби по території України”, – зазначив Ігнат.
Він додав, що зараз Україна потребує далекобійні засоби як протиповітряної оборони, так і сучасні багатоцільові літаки, які зможуть відтіснити російську авіацію подалі і від лінії бойового зіткнення, і від державного кордону України.
За інформацією речника Повітряних сил, Росія найчастіше використовує бомби фаб-500.
“Це керовані авіаційні бомби ще радянських часів, які дообладнують крилами, і летять вони в ціль по GPS-навігації. Таким чином, винищувач російський може не заходити в зону ураження нашої ППО і там 40-50 км до державного кордону чи лінії бойового зіткнення може їх скидати, тобто з великої висоти. І вони планують, летять, перетинаючи кордон і завдають ударів по позиціях”, – розповів Ігнат.
Він уточнив, що ці бомби не є точними і части вони влучають у цивільні об’єкти. Наразі РФ використовує такі винищувачі, як Су-30, Су-35, винищувач-бомбардувальник Су-34, ударну авіацію – штурмовики та гелікоптери.
Раніше речниця Сил оборони півдня Наталя Гуменюк говорила про те, що масовані ракетні удари російської армії вже відходять у минуле. РФ не має потенціалу запустити одразу багато ракет.