ЗСУ 15 лютого збили над Києвом близько шести повітряних куль із підвішеними до них радіолокаційними відбивачами.
За кілька днів до того, 12 лютого, такі ж кулі збили над Дніпропетровською областю. З високою ймовірністю ці кулі були російськими, повідомили в міністерстві оборони Великої Британії в твіттері.
"Ймовірно, вони представляють собою нову тактику Росії, щоб отримати інформацію про українські системи ППО та змусити українців витратити цінні запаси ракет «земля-повітря» та боєприпасів", – припустили в міністерстві.
14 лютого 2023 року спостереження за об’єктом у формі повітряної кулі призвело до закриття повітряного простору Молдови на кілька годин. Є реальна ймовірність, що це була російська повітряна куля, яка вилетіла з повітряного простору України.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 19 February 2023
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) February 19, 2023
Find out more about Defence Intelligence: https://t.co/JOkHGpKGFX
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/9AF5XFXrd2
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат пояснював, що Росія використовує повітряні аеростати, щоб привернути увагу наших військ ППО, а також як хибну ціль, щоб виснажувати наших захисників.
"Кулі діаметром до півтора метра запускаються у повітря. На шнурку прикріплений кутовий відбивач разом з РЕБ-передавачем. Це – повітряна ціль. Нашим засобам протиповітряної оборони потрібно відповідно реагувати на неї", – сказав він.
Через кілька днів після запуску цих куль росіяни вчинили нові масовані ракетні атаки на Україну.