Енергосистема України працює стабільно навіть в умовах війни.
Про це йдеться у заяві Міністра енергетики Германа Галущенка.
“Ми маємо необхідні ресурси для забезпечення стабільної, безперебійної роботи для забезпечення споживачів. Крім необхідних ресурсів і стабільності системи, ми маємо резерви, які можуть бути використані за необхідності”, – сказав він.
За словами міністра, це впевненість у подальшій роботі. Підстав для штучного зниження споживання немає.
“Ми закликаємо використовувати енергосистему по максимуму, це надасть можливість всім бути належно забезпеченими енергопостачанням”, – додав Галущенко.
Він нагадав, що в Україні чотири атомні станції з 15 атомними блоками, є відпрацьоване ядерне паливо, і все це створює велику небезпеку для світу з точки зору ядерної загрози.
"Саме тому ми і апелюємо до міжнародних інстанцій з питанням закриття неба. Географія розташування атомних станцій передбачає, що вони покривають майже всю територію країни - дві станції на заході країни, одна на півдні, плюс Запорізька. І тому питання забезпечення безпеки нашого неба є ключовим з точки зору ядерної безпеки світу загалом", – підсумував міністр.
Нагадаємо, 16 березня завершилось об’єднання української та європейської енергосистем, Україна стала членом "енергетичного Євросоюзу". Україна зможе отримувати електроенергією та зберегти енергосистему навіть у разі подальших пошкоджень агресором нашої енергетичної інфраструктури.