Затримка виплат у розмірі 300% окладу лікарям, які задіяні в боротьбі з коронавірусом, пов'язана з юридичною колізією законодавства.
Про це йдеться в повідомленні Офісу президента за результатами селекторної наради Володимира Зеленського з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, главою ОПУ Андрієм Єрмаком, міністром охорони здоров'я Максимом Степановим і главами ОДА.
В ОПУ пояснили, що багато регіонів керувалися наказом Міністерства соціальної політики від 2003 року, згідно із яким надбавки нараховувалися за погодинну роботу.
"Виплати за квітень відбуваються за іншою формулою - через підписані договори з Національною службою здоров'я України. Для цього екстрена медична допомога, опорні лікарні та стаціонарні установи, які допомагають в боротьбі з COVID-19, і мобільні бригади, які виїжджають до пацієнтів, повинні укласти договори з НСЗУ", - йдеться в повідомленні.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що наразі відсоток таких договорів за чотирма категоріями низький.
"А без цього виплатити обіцяні 300% надбавок не вийде. Хоча лікарні на передовій їх заслужили як ніколи", - заявив він.
Степанову доручили поспілкуватися з усіма ОДА щодо перешкод, які заважають їм зробити виплати.
"Через бюрократичну тяганину ми втратили час, медики отримали зарплати без належних доплат. Це повинно бути виправлено", - заявив прем'єр-міністр України.
Нагадаємо, що Верховна Рада 17 березня прийняла закон про запобігання виникненню та поширенню COVID-19.
Один з пунктів цього законопроєкту передбачає додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, залученим до ліквідації захворювання.
2 травня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що уряд перерахував у регіони кошти на оплату потрійної зарплати медикам, які лікують хворих на коронавірус, а затримки виникають вже на місцях.