ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Ляшко назвав області, жителів яких першими масово перевірять на коронавірус

Зараз проводять ПЛР-дослідження всіх пацієнтів з пневмоніями.

Ляшко назвав області, жителів яких першими масово перевірять на коронавірус
Фото: EPA/UPG

Перше масове ІФА-тестування на наявність антитіл до COVID-19 буде проведено в Одеській і Сумській областях.

Про це заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив в ефірі ICTV увечері 27 квітня.

"Ми запускаємо тестування, яке дозволить ретроспективно виявити наявність антитіл і подивитися, чи були пропущені випадки захворювання. Перші такі випадки будуть досліджуватися в Одеській і Сумській областях", - цитує Ляшка Інтерфакс-Україна.

Ляшко підкреслив, що Міністерство охорони здоров'я не буде приховувати статистику захворюваності.

"ІФА-тести до нас уже зайшли, і ми починаємо тестування. Ніхто не збирається приховувати реальну картину захворюваності, наше завдання, щоб кожен отримав медичну допомогу", - сказав він.

При цьому зазначив, що в Україні загалом не було зростання смертності в січні та лютому.

"У нас немає за січень і лютий зростання смертності. Але ми запустили новий алгоритм, щоб не пропустити кожен імовірно пропущений випадок коронавірусу", - сказав він.

Ляшко нагадав, що зараз в Україні відбирають на дослідження зразки секційного матеріалу від кожного випадку смерті, пов'язаного з легеневими захворюваннями, ці зразки тестують методом ПЛР на наявність коронавірусу. Крім того, проводять ПЛР-дослідження всіх пацієнтів з пневмоніями.

"Іноді буває, що COVID-19 було встановлено посмертно людині, яка без симптомів зверталася по медичну допомогу", - сказав він.

Ляшко повідомив, що в цей час у клініках хворими на COVID-19 зайняті близько 10% ліжок у відділеннях інтенсивної терапії в клініках, які призначені для пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

Він також зазначив, що МОЗ розвиватиме потужності лабораторій.

"Ми говорили, що зможемо проводити 30 тисяч тестувань на тиждень, зараз ми тестуємо 5-6 тис. на добу, ми вже вийшли на цей норматив, про який говорили (30 тис. тестів на тиждень). Далі наше завдання - збільшити до 80 тис. на тиждень. Можливості для розвитку тестування у нас є", - сказав він.

Кількість хворих на коронавірусів в Україні станом на ранок 27 квітня сягнула 9009 осіб. Загалом у країні на наявність коронавірусу протестували вже більш ніж 95,5 тисяч осіб. У результаті ускладнень, викликаних хворобою, померли 220 осіб, вилікувалися 864.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram