У Криму 9 провайдерів повністю блокують 23 українських сайти і дві соціальні мережі в дев'яти населених пунктах. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
Відзначається, що моніторинг був проведений в листопаді-грудні 2019 року.
Перевірку доступності сайтів провели за допомогою мереж дев'яти різних провайдерів у дев'яти кримських населених пунктах БелНет (Білогірськ), SevStar (Севастополь), Мрія (Сімферополь), Боспортелеком (Керч), ЯлтаНет (Ялта), SkyLine (Красноперекопський район), Сиваш-ні ( Красноперекопськ), Гігабайт (Бахчисарай), Джанкой-онлайн (Джанкой).
Станом на кінець грудня 2019 року, ці провайдери не дають доступ щонайменше до 23 сайтів, які вільно працюють на підконтрольній Україні території: Лівий берег, Цензор.нет, QHA, Слід.нет, UAinfo, 5 канал, 112 Україна, Апостроф, Фокус, Главком, Центр журналістських розслідувань, Тоне то, Депо, Українська правда, РБК, Укрінформ, Дзеркало тижня, стрічка, сайти соціальних мереж Лінкедін і Телеграм, а також сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Свідків Єгови і Хізб ут-Тахрір.
Крім того, у 8 з 9 провайдерів заблокований сайт Апостроф. У 5 провайдерів з 9 недоступний сайт громадського об'єднання "Кримська Солідарність". Сайти Радіо НВ, 112 Україна і 24 каналу недоступні у одного провайдера з 9.
При цьому, лише кілька сайтів зі списку заблоковані з посиланням на вимоги Роскомнагляду. В основному з сайтами не встановлюється з'єднання або на екрані з'являється напис "Помилка 403".
Правозахисники відзначають, що влада Росії в Криму прагне до знищення плюралізму думок і фактичної заміни незалежних ЗМІ джерелами державної російської пропаганди.
"Таким чином, кримчан, по суті, позбавляють можливості отримувати інформацію про Україну і проблеми в сфері прав людини, які відбуваються в Криму, тому що підконтрольні Кремлю ЗМІ приховують більшість таких фактів від жителів півострова", - кажуть правозахисники, закликаючи припинити обмеження доступу до медіа.
У квітні 2019 року повідомлялося, що окупанти в Криму повністю блокують 12 українських сайтів. 28 сайтів були заблоковані частково. У березні Роскомнагляд замовив розробку системи контролю за блокуванням сайтів.
Нагадаємо, Мінкульт має намір в лютому 2020 року запустити розважальний телеканал для непідконтрольних територій. Новини на новому каналі очолила шеф-редактор "24 каналу" Олена Трибушна.