Служба безпеки України викрила діяльність міжнародного злочинного угруповання у Миколаївській області. Зловмисники "вербували" українських моряків, яких потім змушували працювати на кораблях, що доставляли нелегалів із Середньої Азії до країн ЄС.
![](https://i.lb.ua/011/46/61557d2a4076b.jpeg)
За оперативними даними, схему організував громадянин України та його спільник із Туреччини, інформує пресцентр СБУ.
Як розповіли у спецслужбі, "жертвами" зловмисників здебільшого були мешканці південних областей, які мали проблеми з дозвільними документами моряка. Їм обіцяли високооплачувану роботу на суднах далекого плавання за кордоном. Для підтвердження надійності "компанії" одразу після "досягнення домовленостей" морякам сплачували $3 тис. авансу.
Як з’ясовувалося згодом, місцем роботи цих моряків ставали судна, які "спеціалізувалися" на переправленні нелегальних мігрантів з країн Середньої Азії до ЄС.
"За такі злочини у країнах Євросоюзу передбачено покарання до 20 років позбавлення волі. І частина українських моряків замість великих заробітків отримала великі терміни ув’язнення", - зазначають у СБУ.
За даними слідства, мережа "вербувальників", які підшукували моряків, налічувала щонайменше 6 осіб. Організатор-іноземець за одну завербовану особу сплачував своєму українському "партнеру" $7 тис. Із них $3 тис. - аванс моряку, а решта розподілялася між організатором-громадянином України та "вербувальниками".
На рахунку угруповання - п’ять "партій" українців за кордон. Серед них щонайменше 5 осіб ув’язнено в країнах Євросоюзу.
Оперативники спецпідрозділу СБУ в Миколаївській області зупинили двох завербованих осіб безпосередньо перед відправкою за кордон у приміщенні Миколаївського міжнародного аеропорту після проходження прикордонного контролю. Наразі одного з організаторів та його спільника-вербувальника затримано. Їм повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України.
![](https://i.lb.ua/037/09/61557d44e0e2e.jpeg)
Нагадаємо, в липні СБУ викрила злочинну схему оформлення документів моряків. Державний реєстр перебував у володінні сторонніх приватних осіб.