ГоловнаПолітика

​Ініціатори законопроєкту про мотивацію військової служби наполягають на його розгляді

Нардепи вважають, що в документі залишилися норми, які заохочували б людей йти до ЗСУ і багато в чому вирішили би питання мобілізації.

​Ініціатори законопроєкту про мотивацію військової служби наполягають на його розгляді
Фото: cow.org.ua

Ініціатор законопроєкту про мотивацію військової служби, народний депутат Роман Костенко (фракція "Голос") наполягатиме на його розгляді в профільному комітеті для включення до порядку денного сесії Верховної Ради.

Про це він заявив агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми говорили з головою комітету (з питань національної безпеки, оборони та розвідки, - ред.) про те, що ми повертатимемося, будемо розглядати (законопроєкт, - ред.) на комітеті", - сказав Костенко.

Він нагадав, що деякі норми законопроєкту про мотивацію було перенесено до законопроєкту про мобілізацію, який Верховна Рада ухвалила в квітні. Зокрема, положення закону про виплату 70 тисяч грн військовослужбовцям за перебування протягом 30 днів на передовій було запозичено із законопроєкту про мотивацію військової служби.

 

"Однак у законопроєкті про мотивацію залишилося багато норм, які заохочували б людей йти до війська і багато в чому вирішили б питання мобілізації", - наголосив Костенко.

За його словами, законопроєкт містить конкретні пропозиції щодо мотивації військовослужбовців.

"Це - підвищення зарплат, фінансова мотивація тих, хто безпосередньо - перебуває на полі бою, в окопах... Безмитне завезення авто - для тих, хто певну кількість місяців брав участь у бойових діях. Люди, які захищають країну, мають знати, що держава про них думає", - зазначив Костенко.

Нардеп переконаний, що для цих цілей не треба шкодувати коштів й аргумент Міністерства фінансів про надто великі витрати на реалізацію законопроєкту в цьому випадку не є переконливим.

"Що значить багато коштів? Люди, які виконують серйозні завдання, це не всі люди в Україні, це якась частина. Ми маємо вести дискусію. Необхідно знайти ці кошти. Давайте говорити із суспільством. У нас мільйон воює, у рази більше не воюють... Давайте говорити про підняття податків. Так, це не популярна тема, але говорити треба. Наприклад, про новий суспільний договір - хтось воює, а хтось на них працює", - наголосив Костенко.

За його словами, ті, хто пішли на фронт, хто ризикує життям, повинні мати нормальний фінансовий стан, а їх сім'ї мають бути повністю забезпечені. "І це ми маємо робити в тилу", - наголосив депутат.

На думку Костенка, мотивація є основним фактором мобілізації.

"Ми в армію маємо залучати насамперед людей мотивованих. Без толку змусити служити 100 невмотивованих людей, які потім просто не будуть виконувати завдання, потім ми будемо їх шукати, коли вони самовільно залишать частину", - зазначив Костенко.

Він також нагадав, що в Україні громадян від 18 до 25 років не призивають до армії.

"А це - саме ті солдати, які нам необхідні для роботи в новій асиметричній війні. Ми говоримо про нову технологічну війну і тому нам потрібно їх мотивувати. В армії багато людей, яким за 40 років, які з цими технологіями, можливо, ніколи в житті не зустрічалися", - наголосив депутат.

Костенко впевнений, що ухвалення законопроєкту про мотивацію військової служби допоможе в перспективі зробити армію більш професійною.

Що передбачає законопроєкт про мотивацію до військової служби

  • Законопроєкт №11012 про внесення змін до деяких законів щодо мотивації військової служби група депутатів на чолі з Костенком зареєструвала в Раді 13 лютого. Згідно із ним, військовослужбовці, які проходять під час дії воєнного стану службу не менше ніж 12 місяців, з яких не менше ніж шість місяців виконують або виконували бойові накази (розпорядження), отримують посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавку за вислугу років із коефіцієнтом 1,5.
  • Військовослужбовці, які проходять військову службу не менш як 24 місяці, з яких не менш як 12 місяців виконують або виконували бойові накази, отримують посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавку за вислугу років із коефіцієнтом 2.
  • Законопроєкт також передбачає, що особам, які підписали контракт про проходження військової служби на термін не менше ніж три роки або на час до оголошення рішення про демобілізацію, виплачують одноразову грошову допомогу в таких розмірах: особам рядового складу - 120 тис. грн; особам сержантського і старшинського складу - 160 тис. грн; особам офіцерського складу - 200 тис. грн.
  • Автори законопроєкту також пропонують за знищення або захоплення військової техніки противника підвищити одноразову винагороду за кожну одиницю. 
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram