ГоловнаПолітика

В Раду внесли проєкт постанови, що блокує підписання закону про доплати військовим

Тексту документа поки не опублікували, але згідно з процедурою, ухвалені зміни не можуть бути підписані спікером парламенту без розгляду постанови.

В Раду внесли проєкт постанови, що блокує підписання закону про доплати військовим
Фото: Анна Стешенко

У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови, що блокує підписання головою парламенту та президентом закону, який передбачає повернення щомісячної виплати додаткових 30 тисяч військовослужбовцям, поліцейським та рятувальникам.

Відповідний проєкт постанови №8312-П зареєстрований у парламенті 11 квітня. Його текст наразі відсутній.

Ініціатор проєкту постанови – народний депутат із парламентської фракції "Голос" Володимир Цабаль.

На його думку, в ухваленій редакції закон не забезпечує достатніх джерел фінансування бюджету для здійснення зазначених доплат. Запропоноване авторами закону зменшення зарплат чиновникам, суддям і працівникам держпідприємств профінансує, за приблизними підрахунками, лише 2% від необхідної суми, вважає Цабаль.

"Тобто в кращому випадку буде, як із законом про освіту, де роками прописано, що у вчителів мають бути одні зарплати, а через відсутність фінансування реальні зарплати значно менші. В гіршому випадку Міністерству оборони і МВС доведеться фінансувати цю «нестачу» в 98% у межах теперішніх видатків. Тобто фактично за рахунок військових, які на передовій, оскільки де брати решту 98%, автори правки забули запропонували", – написав нардеп у фейсбуці.

Support LB.ua

Цабаль зазначає, що в законі не прописали механізму диференційованого передавання зекономлених на зарплатах чиновників коштів на оплату військовим. Окрім того, він ігнорує вже розроблені й коректніші зміни до бюджету, які збільшують фінансування сектору безпеки та оборони на пів трильйона гривень (майже на 50%). За словами нардепа, ці зміни зараз очікують схвалення президента.

Також у депутата є зауваження до так званої зрівнялівки, коли військові чи поліцейські, які служать у Запорізькій або Херсонській областях (неподалік лінії зіткнення), отримуватимуть таку саму надбавку, як працівник ДСНС у Закарпатті чи в Івано-Франківську. І, нарешті, він зазначає, що ухвалене в законі обмеження виплат суддям, антикорупційним органам та іншим державним службовцям порушує велику кількість зобов'язань України перед Євросоюзом, Міжнародним валютним фондом та іншими донорами.

"Збільшувати фінансування сектору безпеки й оборони потрібно реальними діями, а не на папері. Популізмом війну не виграти – тільки продумана фіскальна і бюджетна політика допоможе перемогти ворога", – підсумував Цабаль.

Інший депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк зазначив, що "це саме той закон, де пройшла правка про повернення виплат та обмеження зарплат".

Support LB.ua

"Поки ця постанова не буде розглянута в залі, спікер не має права підписати закон. А це найближчими тижнями не станеться через графік засідання Ради", – пояснив Железняк.

Підписання закону стане можливим тільки в разі відхилення проєкту постанови про його скасування.

Нагадаємо, 10 квітня Рада проголосувала за повернення 30 000 надбавки до зарплати для військових. Це вдалося зробити через правку до закону №8312. Член Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, нардеп фракції "Слуга народу" Єгор Чернєв в коментарі LB.ua розповів, що для повернення виплат військовим необхідно буде шукати додаткові джерела фінансування цієї статті.

У березні українські військовослужбовці почали отримувати гроші вже за новою системою: гарантовані виплати 30 000 усім прибрали, натомість залишили для певних районів і виконання бойових розпоряджень, а 100 000 – для тих, хто безпосередньо бере участь у бойових діях чи працює на окупованій території або на території Росії. Водночас мінімальну щомісячну зарплату підвищили з 13 000 грн до 20 100. Докладно про це читайте в матеріалі LB.ua "Виплати військовим. Скільки отримали по-новому і що робити, якщо бойові нараховано неправильно".

LB.ua в соцмережах: