ГоловнаПолітика

Рада проголосувала за звіт ТСК із розслідування нападів на Гандзюк та інших активістів

У ньому йдеться про порушення в роботі слідства.

Рада проголосувала за звіт ТСК із розслідування нападів на Гандзюк та інших активістів
Фото: facebook/Верховна Рада України

Верховна Рада проголосувала за звіт парламентської тимчасової слідчої комісії зі здійснення контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших активістів у 2017–2018 роках.

За проголосували 307 нардепів, оголосив спікер Ради Дмитро Разумков.

Звіт презентував народний депутат від фракції "Слуга народу" Ігор Васильєв. Він повідомив, що за час роботи комісії було проведено вісім засідань.

"За результатами роботи комісії виявлено низку недоліків у роботі з розслідування нападу на Катерину Гандзюк. Розслідування від 12 липня 2019 роки після деяких успіхів фактично зупинилися. У квітні 2020 роки після ліквідації спецдепартаменту ГПУ і звільнення замгенпрокурора Трепака, який заявив про політичний тиск, підозрюваного Мангера не відсторонили від займаної посади, обрану міру запобіжного заходу у вигляді застави не змінили. Це створило ризики використання Мангером своєї посади у власних інтересах і здійсненні перешкод у судовому розгляді", – зачитав він.

Васильєв додав, що обвинувальний акт у провадженні за звинуваченням Ігоря Павловського знаходиться на розгляді суду. За 10 місяців не провели жодного з 13 судових засідань із вини обвинуваченого і працівників СІЗО, у якому він перебуває.

"Перераховані факти вказують на небажання звинувачення вживати активних заходів у залученні Павловського до кримінальної відповідальності. Також є підстави вважати, що дії Павловського безпідставно перекваліфіковані і звинувачення повинні бути за важчою статтею", – оголосив Васильєв.

При розгляді справи щодо активіста, екслідера одеського осередку "Правого сектора" Сергія Стерненка ТСК дійшла висновку, що таємниця слідства повністю не забезпечується, були витоки матеріалів справи.

Нагадаємо, що 31 липня 2018 року в центрі Херсона Катерину Гандзюк облили кислотою. 4 листопада вона померла в лікарні. 27 квітня СБУ заявила про завершення досудового розслідування за підозрами Мангера й Левіна.

Фігурантами злочину вважають Сергія Торбіна, Віктора Горбунова, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського і Микиту Грабчука (виконавці), Ігоря Павловського (посередник), Олексія Левіна (організатор) і Владислава Мангера (замовник).

Досудове розслідування СБУ вважає Мангера підозрюваним замовником нападу на Гандзюк. За версією слідства, Мангер підозрюється в тому, що він за попередньою змовою з помічником-консультантом депутата Херсонської облради Олексієм Левіним організував нанесення тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, які призвели до її смерті.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram