ГоловнаПолітика

Україна купить у США патрульні катери Mark VI на $600 млн

Україна використовує судна для "захисту територіальних вод і захисту інтересів на морі".

Україна купить у США патрульні катери Mark VI на $600 млн
Фото: U.S. Navy/BMC Nelson Doromal Jr.

Державний департамент США схвалив можливий продаж уряду України до 16 патрульних катерів Mark VI і пов'язаного обладнання на загальну суму 600 млн доларів.

Про це повідомляють на сайті Агентства з військової співпраці і безпеки США, передає Голос Америки.

Відзначають, що уряд України зробив запит на придбання 16 патрульних катерів Mark VI; 32 систем ведення вогню MSI Seahawk A2; 20 оптико-електронних та інфрачервоних радарів; 40 гармат MK44 і ін.

"Пропонований продаж підтримає цілі зовнішньої політики і національної безпеки США, поліпшивши безпеку країни-партнера, яка є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що Україна використовує судна для "захисту територіальних вод і захисту інтересів на морі". Підрядником угоди виступає компанія SAFE Boats International, Bremerton, WA.

Патрульні катери Mark VI (MK VI) здійснюють операції в затоках, ріках, бухтах і прибережних ділянках моря. Їх головне завдання - забезпечення безпеки торгових портів, об'єктів морської інфраструктури та підтримка операцій основних сил ВМС.

Нагадаємо, що в 2019 році до складу українського флоту увійшли перші подаровані США катери Island Р190 "Слов'янськ" і Р191 "Старобільськ". Ще три Україна повинна отримати в 2021 році.

Раніше повідомляли, що в Україну прибула партія американських ракет Javelin.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram