ГоловнаПолітика

Саміт Україна - ЄС "точно відбудеться", - Жовква

Проведення саміту заплановано на 1 жовтня.

Саміт Україна - ЄС "точно відбудеться", - Жовква
Фото: ЦензорНЕТ

Керівництво Євросоюзу підтвердило проведення чергового саміту Україна - ЄС. Він відбудеться 1 жовтня.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.

"Він (саміт Україна-ЄС - ред.) точно відбудеться. І президент Європейської Ради Шарль Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн в своїх контактах з президентом Зеленським підтвердили, що 1 жовтня відбудеться саміт Україна-ЄС, до якого ми готуємося", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Жовква повідомив, що на саміті Україна очікує підписання угоди про спільний авіаційний простір.

"Усім було відомо про проблему між Великобританією та Іспанією через статус аеропорту Гібралтар. З виходом Великобританії з ЄС ця проблема знівельована. Зараз йдуть останні технічні переговори. Своє формулювання про статус аеропорту повинна дати Іспанія. І у нас є конкретна мета, щоб під час саміту Україна-ЄС в жовтні ця угода, нарешті, була підписана", - вказав він.

Заступник голови ОП також зазначив, що за угодою про "промисловий безвіз" Україна виконала свої зобов'язання щодо прийняття відповідного законодавства, і воно незабаром почне працювати.

"Зараз м'яч на стороні ЄС. Оціночна місія попередньо повинна була приїхати в Україну в березні, але коронавірус дещо змінив плани. Ми наполягаємо під час усіх наших розмов, що це питання має залишатися на порядку денному. І тому до кінця року ми очікуємо оціночну місію. Безумовно, доступ української промислової продукції, надання відповідної сертифікації для неї дозволить нам виходити не тільки на ринки ЄС, а й на ринки інших країн", - підкреслив він.

Жовква вказав і важливість Європейської зеленої угоди (The European Green Deal),що ставить амбітну мету для держав-членів ЄС до 2050 року перетворити Європу в екологічний континент. "Україна тут не повинна відставати, принаймні, з огляду на те, які досягнення у неї є в зеленій енергетиці. І в цьому нам потрібна допомога ЄС", - сказав він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram